Гаряча лінія

Special 301: Торгове представництво США призупинило безмитне ввезення 155 видів українських товарів

Офіс торговельного представника США призупинив для частини українських товарів дію Генералізованої системи преференцій. Про це 5 травня 2018 року на своєму сайті повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку).

Як відомо, Генералізована система преференцій дає можливість безмитного ввезення на територію США понад 3 500 видів товарів з України. Під дію обмеження потрапили 155 видів товарів, зокрема деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади.

Мінекономрозвитку перебуває в постійному діалозі з урядом США та працює над вирішенням проблеми. Водночас, зняття обмежень в рамках Генералізованої системи преференцій значною мірою залежить від ухвалення Верховною Радою України проекту закону №7466 – Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав.

Проект закону № 7466 розробило Мінекономрозвитку. Його мета – встановлення в Україні ефективної та прозорої системи колективного управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав. 1 березня Верховна Рада України підтримала законопроект у першому читанні. 19 квітня народні депутати розпочали розгляд цього законопроекту в другому читанні та продовжать його розгляд на наступних засіданнях.

7646

За інформацією Мінекономрозвитку: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=35add837-bde7-4338-ad08-00965be36ef1&title=SshaPrizupiniliDiiuTorgovelnikhPreferentsiiDliaChastiniUkrainskikhTovariv

З повним переліком товарних груп, які з 26 квітня не користуються правом безмитного ввезення на територію США можна ознайомитись за посиланням:

https://issuu.com/mineconomdev/docs/list-gsp-2018-ua

« Повернутись до списку новин