Гаряча лінія

Україна зробила черговий крок з наближення до стандартів ЄС у сфері спиртних напоїв

Прес-служба Мінагрополітики повідомила про те, що 16 травня рішенням Верховної Ради України виключено із українського законодавства визначення терміну «віскі» як такого, що не відповідає нормам ЄС. Таким чином, було усунено загрозу виникнення складнощів у міжнародній торгівлі, зокрема, імпорті іноземного віскі.

Відповідне рішення стало результатом ініціативи Мінагрополітики на чолі в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофимцева.

«Представники бізнесу звернулись до нас з проханням переглянути визначення терміну «віскі», адже донині існували певні розбіжності у його тлумаченні в українському законодавстві та європейському. Ці невідповідності, зокрема, щодо міцності напою, могли викликати певні труднощі у торгівлі з країнами, які імпортують віскі в Україну. Дякую усім причетним за оперативне врегулювання даного питання на нашому євроінтеграційному шляху», – прокоментувала в.о. Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, відповідно до Угоди про асоціацією між Україною та ЄС, Мінагрополітики спільно з Мінекономрозвитку та  експертами Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» вже працюють над законопроектом щодо механізму захисту найменування місця походження спиртних напоїв у відповідність з вимогами ЄС, а також класифікації цих напоїв, серед яких і віскі.

За інформацією Мінагрополітики: https://new.minagro.gov.ua/ua/news/ukrayina-zrobila-chergovij-krok-z-nablizhennya-do-standartiv-yes-u-sferi-spirtnih-napoyiv?fbclid=IwAR0KfBmwZrbX-npE6RQsiCOy6IDBjBMv_cmHuzwtOzVuS1Xt82AfPu5UVfg

« Повернутись до списку новин