Гаряча лінія

За надання неправдивої та недостовірної інформації належне покарання від АМКУ

10 вересня 2018 року на офіційному сайті Антимонопольного комітету України (АМКУ) було розміщено повідомлення про прояви недобросовісної конкуренції на ринку лікеро-горілчаної продукції.

Суть справи наступна: компанія «R&A BAILEY & CO» (м. Дублін, Ірландія), виробник вершкового лікеру ТМ «Baileys», звернулась із заявою про порушення до АМКУ, у якій представники компанії поскаржились на прояви недобросовісної конкуренції зі сторони ТОВ «Котнар-М» (с. Мужієво, Закарпатська обл.) під час виробництва та реалізації кремових лікерів «O’Dailys», зокрема, у вигляді використання без дозволу Компанії «R&A BAILEY & CO» лікерів під позначенням «O’DAILYS» назви та етикеток, які є схожими на назву та оформлення етикеток лікерів під позначенням «BAILEYS», що міжнародна компанія «R&A BAILEY & CO» виробляла раніше за ТОВ «Котнар-М» (стаття 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції») та поширення інформації, що вводить в оману, щодо неправдивих даних про походження товару – лікеру «O’DAILYSOriginal» (стаття 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»).

У повідомленні йдеться, що державним уповноваженим Процишен Марією Вікторівною, під час розгляду заяви та справи, з метою встановлення всіх фактичних обставин було надіслано до ТОВ «Котнар-М» три вимоги про надання інформації. Товариство, не надало інформацію у встановлені Комітетом строки на 2 вимоги. Крім того, на третю вимогу Товариством було надано інформацію в неповному обсязі.

Крім того, важливо, що ТОВ «Котнар-М» вдалося до маніпулятивних та протизаконних дій, надавши до Комітету недостовірну інформацію, а саме не існуючу копію заочного рішення Берегівського районного суду Закарпатської області від 17.08.2017 у справі № 297/2327/17.

У «рішенні», на яке посилається Товариство, зазначається, що минулого року до суду звернувся Бонь Михайло Якович з заявою про порушення компанією «R&A BAILEY & CO» авторського права та стягнення компенсації і моральної шкоди через використання на етикетці лікеру під торговельною маркою «BAILEYS» зображень, автором яких він є, а саме картин «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья». Крім того у «рішенні» також зазначено, що права на картини «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья» були передані ТОВ «Котнар-М».

«17.08.2017 Берегівський районний суд Закарпатської області розглянув у судовому засіданні цивільну справу № 297/2327/17 та позовну заяву Бонь Бонь М.Я. до Р енд А Бейлі енд Ко (R&A Bailey&Co) (Ірландія), третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на стороні позивача ТОВ «Котнар-М» про поновлення порушених авторських прав, припинення дій, що порушують авторське право та стягнення компенсації і моральної шкоди задовольнив частково та стягнув з Компанії Р енд А Бейлі енд Ко (R&A Bailey&Co) на користь Бонь Михайло Яковича компенсацію за порушення майнових авторських прав у розмірі 583 (п’ятсот вісімдесят три) гривень (мова оригіналу).»

Варто зазначити, що таке «рішення» відсутнє у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Ці факти згодом підтвердив й сам Берегівський районний суд Закарпатської області, зокрема, зазначивши, що до нього не надходила позовна заява Боня М.Я. до Ренд А Бейлі енд Ко, а номер справи 297/2327/17 присвоєно зовсім іншій справі, яка надійшла до райсуду 12.10.2017 року.

За вказане порушення Тимчасовою адміністративною колегією Комітету накладено на ТОВ «Котнар-М» штраф у розмірі 680 000 грн.

Крім того, у зв’язку з наявністю ознак кримінального порушення законодавства, яке пов’язане з підробкою судового рішення, Комітетом подано заяву до правоохоронних органів.

Станом на сьогодні, розгляд справ за ознаками вчинення ТОВ «Котнар-М» порушень передбачених статтями 4 та 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» триває.

За результатами їх розгляду відповідно до законодавства, готуються подання з попередніми висновками, які найближчим часом будуть направлені до ТОВ «Котнар-М» та Комітетом будуть прийняті відповідні рішення.

 За інформацією АМКУ: http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/143985

« Повернутись до списку новин