27 вересня 2018 року опубліковано звіт Європейської комісії Reports on EU Customs enforcement of IPR 2017. Його статистичні дані показують, що в 2017 році митні органи вилучили понад 31 мільйон контрафактних товарів на суму 580 мільйонів євро на зовнішніх кордонах ЄС.
Велика частина всіх конфіскованих контрафактних товарів, яка складає близько 43,3% від загальної кількості затриманих виробів, включає в себе продукти щоденного використання, підробка яких робить їх потенційно небезпечними, оскільки це в основному предмети для догляду за тілом, медична продукція, ліки, іграшки та електропобутові товари. Найбільший відсоток підроблених товарів, вилучених митними органами, складають продукти харчування (24%), за ними йдуть іграшки (11%), цигарки (9%) і одяг (7%).
У 2017 році митниця зареєструвала майже 60 000 порушень прав інтелектуальної власності, а вартість затриманої контрафактної продукції в перерахунку на ціну оригінальних товарів складає 580 мільйонів євро.
Що стосується шляхів транспортування товарів 65% всіх конфіскованих контрафактних товарів були ввезені до ЄС морським шляхом, і як правило, це були великі поставки. На другому місці повітряний транспорт (14%). Третє місце займають поштові та кур’єрські послуги (11%) — це взуття, одяг, сумки та годинники, які були придбані онлайн.
Китай продовжує залишатися головною країною походження контрафакту. Хоча для окремих видів товарів країнами походження є інші країни: Республіка Молдова — для алкогольних напоїв, США — для інших напоїв, Туреччина — для одягу, Гонконг та Китай — для мобільних телефонів, аксесуарів, CD/DVD, картриджів, тонерів та етикеток, а Індія — для лікарських засобів.
Інформаційно:
Щороку Європейська комісія публікує звіт, який описує призупинення митницями товарів, підозрюваних у порушенні прав інтелектуальної власності на торговельні марки, патенти та об’єкти авторського права. Ця статистика опирається на дані, які надаються державами-членами ЄС відповідно до статті 31 Регламенту ЄС № 608/2013.
За матеріалами European Commission: