Олександр Пахаренко — партнер патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери, адвокат, директор UAACP, патентний повірений в номері № 16 (746) Юридичної газети від 31 серпня 2021 аналізує сьогоднішній стан справ щодо митних заходів при сприянні захисту прав інтелектуальної власності на кордоні, називає можливі причини відсутності позитивних змін та надає рекомендації щодо виправлення ситуації.
Головними причинами супротиву законодавчим ініціативам та пропозиціям щодо спрощення та діджиталізації митних процесів, в тому числі і при сприянні захисту прав ІВ, який фахова спільнота спостерігає в останні два роки, перш за все, викликаний тим, що запропоновані реформи можуть зруйнувати чиїсь контрабандні схеми на митниці.
По-друге в регіональних підрозділах сприяння захисту прав ІВ, як серед рядових митників так і на рівні планування роботи в цьому напрямку відповідальними керівниками, за останні роки склалась викривлена уява про боротьбу з порушенням прав ІВ, пов’язана із зловживаннями правом ІВ окремими суб’єктами господарювання у своїх корисних інтересах. В той же час, прикордонні заходи захисту прав ІВ у всьому світі запроваджені саме з метою боротьби із контрафактною продукцією, і про це варто доносити до усіх посадових осіб митниці. Виготовлення та розповсюдження підробок — це загроза для безпеки всіх країн, в тому числі і України, оскільки така злочинна діяльність призводить не тільки до фінансових та іміджевих втрат правовласників, але й несе реальну загрозу для споживачів та держави, криміналізує товарний ринок і підтримує організовану злочинність. Виробництво та розповсюдження підробок це повністю тіньовий бізнес, яким займається організована злочинність, а прибутки від нього йдуть на фінансування інших тяжких злочинів (в т.ч. торгівлі людьми, зброєю, наркотиками), саме тому вже десять років поспіль світова спільнота б’є на сполох, а Інтерпол та Європол одним із головних своїх завдань називають боротьбу із контрафактною продукцією.
По-третє ризики прийняття невірних рішень виникають за відсутності у працівників більшості митниць знань і навичок щодо реагування при виявленні в процесі митного контролю товарів, що порушують права ІВ. Така ситуація робить неможливим досягнення позитивних результатів та ставить під загрозу весь процес розпочатих змін.
Повністю із матеріалом можна ознайомитесь за посиланням https://yur-gazeta.com/publications/practice/mitne-pravo/mitni-zahodi-zahistu-prav-iv-zakonodavstvo-pravozastosuvannya-rekomendaciyi.html
« Повернутись до списку новин