15 жовтня в Одесі відбулось засідання Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) «Підтримка партнерських служб у сфері захисту прав інтелектуальної власності» під назвою Регулярна нарада Робочої групи із захисту прав інтелектуальної власності (далі — РГ ІІІ), куди був запрошений і юрист компанії «Пахаренко і партнери» Євген Журавський.
Головував на засіданні експерт з митних розслідувань відділу аналітичної та оперативної підтримки Місії EUBAM Марчин Соберайськи. Він нагадав, що РГ ІІІ була створена для об’єднання зусиль правовласників і правоохоронних органів для боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності, та розповів про підтримку, яку надає Місія EUBAM партнерським службам у межах діяльності РГ ІІІ. Під час своєї доповіді пан Соберайськи надав рекомендації щодо покращення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, розроблені з урахуванням світового і європейського досвіду. Марчин Соберайськи детально зупинився на розширеному спектрі порушень прав інтелектуальної власності, що регулюватиметься новим Положенням ЄС № 605/2013 Європейського Парламенту і Ради щодо митної охорони прав інтелектуальної власності (воно замінить Положення Ради (ЄС) № 1383/2003 та набере чинності 1 січня 2014 року), а також на нових конкретних процедурах стосовно малих партій піратських чи контрафактних товарів, які дозволять знищувати товари, не залучаючи правовласників.
Під час РГ ІІІ прозвучали доповіді представників митних служб Молдови, України та Польщі, Всесвітньої митної організації. В цілому, питання, розглянуті на засіданні, викликали неабиякий інтерес в учасників, котрі обговорили напрямки підтримки Місії EUBAM партнерських служб на наступний рік:
1. Місія EUBAM звернеться до керівництва митної служби Молдови з пропозицією залучити всі зацікавлені сторони до остаточної стадії розробки нового Положення про захист прав інтелектуальної власності.
2. Залучити до участі в діяльності РГ ІІІ представників Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України з метою зміцнення тактичного рівня захисту прав інтелектуальної власності.
3. Організувати оперативну нараду з представниками Міністерства внутрішніх справ Румунії, Служби безпеки України, Департаменту митної справи України та Міністерства внутрішніх справ України стосовно виявлення каналів поширення товарів, що порушують права інтелектуальної власності, з одеського порту до північної Румунії.
4. Запросити співробітників сектору захисту прав інтелектуальної власності митних служб України і Молдови до участі в тренінгах Місії EUBAM щодо аналізу ризиків.
5. Спільно з правовласниками організувати три тренінги для працівників митних служб України та Молдови з виявлення контрафактних брендових товарів (у Кагулі, Кишиневі та Одесі).
6. На базі платформи CENCOMM Всесвітньої митної організації провести спільну аналітичну роботу щодо партій товарів, що надходять до портів України в режимі «транзит» і прямують на територію Молдови.
7. Сприяти наданню митним службам України і Молдови допуску до бази даних Всесвітньої митної організації по боротьбі з контрафактними товарами — ІРМ.
8. Подальша діяльність зі стимулювання правовласників звертатись за захистом прав інтелектуальної власності в Молдові.
9. Підготувати Контекстуальний брифінг щодо завдань нового Положення № 605/2013.
10. Підготувати Контекстуальний брифінг стосовно загрози, яку несе поширення товарів, що порушують права інтелектуальної власності, через засоби електронної комерції.
11. Надати підтримку Державному агентству з інтелектуальної власності Республіки Молдова (AGEPI) щодо підвищення обізнаності громадськості в питаннях захисту прав інтелектуальної власності шляхом проведення лекцій для молдовських студентів.
12. Організувати візит експертів Митної служби Польщі для презентації центральної електронної бази даних COPIS з обміну інформацією щодо застосування прав інтелектуальної власності та митних дій.
13. Презентувати митній службі Молдови сучасну структуру відділів із захисту прав інтелектуальної власності в митних службах країн ЄС.
За вл. інф.
« Повернутись до списку новин