23 травня відбувся черговий захід річної серії спеціалізованих семінарів для посадових осіб митниці, організований Державною митною службою України за партнерства Проекту EU4PFM. Захід проходив, як завжди у форматі онлайн, до його роботи долучились біля 200 посадових осіб митниці. Модерувала захід представниця відділу ведення митного реєстру та організації заходів сприяння захисту прав інтелектуальної власності Управління нетарифного регулювання ДМСУ.
Семінар відкрив ключовий міжнародний експерт EU4PFM з митних питань Вітяніс Алішаускас, який привітав усіх учасників та підкреслив актуальність проведення даних заходів, зазначивши, що сьогодні від проекту буде виключно практична презентація, щоб українські колеги змогли ознайомитись із роботою колег із Болгарії, які займаються сприянням захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні в ЕС.
Міжнародний експерт EU4PFM і представник митної служби Республіки Болгарія Георгій Георгієв детально розповів про дії представників митних органів ЕС та їх фіксації в митній системі COPIS при призупиненнях продукції, що підозрюється в порушенні прав інтелектуальної власності. Георгій Георгієв наголосив на важливості постійної роботи із автоматизації усіх процесів митного оформлення та фіксування дій митних органів при призупиненнях, зазначивши, що в Болгарії наразі відбувається процес подальшої синхронізації внесення даних в національну митну систему із даними митної системи CIS+ глобальної системи Європейського Союзу OLAF ( European Anti-fraud Office) щодо боротьби із шахрайством на порталі AFIS (anti-fraud information system) при фіксаціях митниками дій, пов’язаних із призупиненнями за підозрою у порушення прав ІВ. Для того, щоб митні особи митниці не реєстрували повторно усю інформацію по кожному призупиненню у різних базах ЄС, а мали змогу зробити це один раз і усі правоохоронні органи отримали доступ до такої інформації у відповідних базах даних. Зупинився експерт і на інформації, наявній в COPIS та пов’язаній із захистом прав компанії PUMA SE на торговельні марки та промислові зразки в ЕС.
Представник PUMA SE Juliana Fuchs презентувала «Основні ознаки оригінальних товарів компанії «PUMA SE» та товарів, що підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності» учасникам семінару, навела усі ознаки оригінальності і контрафактності різного виду товарів від PUME SE, задала після презентації кожного виду товарів питання для перевірки учасникам заходу, та в кінці, ще раз наголосила на усіх ознаках, які потрібно фотографувати митникам при призупиненнях. Експерт показала останні приклади призупинення на українській митниці, які були імітаціями, та зазначила позитивні рішення судів щодо цих імітацій на захист інтересів PUMA SE. Відзначила, що оригінальна продукція поступає із Польщі, Словаччини, Угорщини через західні митниці. Навела загальну статистику призупинень в ЕС та Україні, і похвалила українських митників за якісну роботу, наголосивши, що за результатами призупинень та знищень контрафактної продукції Україна входить в десятку світових країн-лідерів.
Наприкінці своєї презентації Juliana Fuchs надала слово представнику PUMA SE в Україні Дмитру Турчику, який також відмітив якісну роботу українських митників та передав слово українському юридичному представнику компанії Олександру Пахаренко. Своєю чергою Олександр Пахаренко подякував за якісну роботу українським митникам і підкреслив важливість роботи митниці при призупиненнях контрафактної продукції, в тому числі неправомірних імітацій.
Захід пройшов на високому організаційному рівні, за що окрема подяка представникам відділу ведення митного реєстру та організації заходів сприяння захисту прав інтелектуальної власності Управління нетарифного регулювання Державної митної служби України та Проекту EU4PFM.
« Повернутись до списку новин