Гаряча лінія

Перша масштабна зустріч ІР-спільноти за 4 роки!

1-2 грудня 2023 року в Києві пройшов ІІ IP LET FORUM, який зібрав на одному майданчику ІР-спільноту з різних куточків нашої України і навіть міжнародних фахівців у сфері інтелектуальної власності.
Організатори форуму: Міністерство економіки України, Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO), Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс).
Український альянс по боротьбі з підробками та піратством мав честь виступити партнером заходу. Також форум відбувся за підтримки Національної асоціації патентних повірених України та Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України.
Інформаційними партнерами виступили видання «Юридична Практика», «Юридична Газета».
❗️У фокусі дводенного IP LET FORUM було безліч питань, пов’язаних, не тільки із сферою ІВ, а й з інноваціями, новітніми технологіями, креативними індустріями і все це під впливом війни та викликами на шляху європейської інтеграції.
6 сесія форуму була присвячена питанням захисту прав ІВ на шляху до європейської інтеграції.
✅️Розпочав дискусію Євгеній Компанець, представник Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП), заступник начальника юридичного відділу ППФ «Пахаренко і партнери», який розповів про боротьбу з контрафактною продукцією у воєнні роки та озвучив рекомендації правовласників, направлені на посилення захисту ІР-прав в Україні.
❗️У своєму виступі адвокат наголосив, що шкода від контрафакту непорівнянна зі шкодою від інших порушень ІР-прав тому, що підробки призводять не тільки до фінансових та іміджевих втрат правовласників, але й несуть реальну загрозу для споживачів та держави, криміналізують товарний ринок і підтримують організовану злочинність. Враховуючи, що захист прав ІВ є одним з ключових елементів безпекової функції держави, а ефективність такого захисту є важливим чинником, який впливає на інвестиційний клімат України, правовласники підтримують продовження удосконалення правозастосування у співпраці з митними та правоохоронними органами.
Ведучою форуму була Марічка Падалко.
❗️Представник УАПП відзначив активізацію діяльності митних органів, Нацполіції та БЕБ щодо захисту прав ІВ та окрім загальних рекомендацій, направлених на створення в державі умов, за яких виробництво та продаж контрафактної продукції стане непривабливим та збитковим, надав і конкретні рекомендації щодо налагодження ефективної роботи митних та правоохоронних органів у тісній взаємодії з правовласниками.
❗️Згадав спікер і про надії, які покладають правовласники на Центр спостереження IPR у напрямку боротьби із контрафактом за рахунок об’єднання зусиль митних, правоохоронних, експертних, судових органів, правовласників для обміну інформацією та координації спільних дій, направлених на формування ефективної політики захисту прав ІВ.
✅️Наступний спікер Артем Тищенко, керівник спеціалізованого підрозділу зі сприяння прав ІВ Одеської митниці розповів про сприяння захисту прав ІВ Одеською митницею Держмитслужби. ❗️Доповідач наголосив, що сприяння захисту прав інтелектуальної власності та недопущення переміщення через митний кордон України контрафактних товарів – одне із основних завдань митних органів.
❗️Артем Іванович зазначив, що захист IPR є зобов’язанням України за міжнародними угодами (про асоціацію з ЄС, TRIPS та ін.). Приведення законодавства у відповідність до норм ЄС та запровадження європейської практики у сфері захисту прав ІВ передумовою вступу України до Євросоюзу. Діюча на сьогодні система сприяння захисту прав ІВ на митному кордоні, формування якої відбувалось починаючи здебільшого з 2005 року, як еволюційним (законодавче закріплення практичного досвіду митних органів), так і революційним шляхом (покрокова імплементація законодавства ЕС), має ефективний європейський інструментарій, що підтверджується статистичними показниками останніх років (зміни у митному кодексі 2019 року, підзаконні акти 2020 року, створення нового митного реєстру тощо).
❗️Артем Тищенко підкреслив, що вступ України до Євросоюзу формує нові виклики, подолання яких дозволить Україні вийти на необхідний рівень відповідності вимогам ЄС. А тому, посилення можливостей захисту IPR, на наш погляд, потребує практичної реалізації наступних компонентів:
• Досягнення реального пріоритету безпекової функції митниці над фіскальною (митний кодекс ЄС має головним завданням не стягнення митних платежів та відводить митниці роль «поліції вантажів»).
• Розроблення та затвердження правил/процедур знищення (їх спрощення), а також зберігання затриманих товарів, що дозволять зменшити час такого зберігання та витрати правовласників на знищення. Такі заходи дозволили б визначити процедуру знищення контрафактних товарів як пріоритетну.
• Враховуючи, що на сьогодні митниця не є має повноважень правоохоронного органу, необхідно консолідувати зусилля правоохоронних та інших органів в сфері захисту IPR шляхом визначення та синхронізації цілей і завдань їх взаємодії.
• Розроблення прозорої та компетентної методології оцінки ефективності роботи державних органів, що дозволить реалізовувати єдину ефективну державну політику у сфері захисту IPR.
Більше інформації про Форум можна отримати подивившись захід на YouTube-каналі ІР офісу
https://www.youtube.com/@IP_OFFICE
грудень новина 1
Український альянс по боротьбі з підробками та піратством та компанія Пахаренко і партнери висловлюють велику вдячність головному організатору заходу — команді ІР-офісу на чолі з неповторною Оленою Орлюк за відмінну організацію, а всім спікерам за їх професіоналізм, цікаві виступи, що зробило захід дійсно визначною подією ІР-сфери!
https://nipo.gov.ua/sesiia-6-ip-let-forum-2/

« Повернутись до списку новин