Команда експертів EU4PFM, яка працює над зміцненням потенціалу Державної митної служби України та впровадженням кращих практик ЄС розмістила підсумковий матеріал щодо захисту прав інтелектуальної власності, у якому розглянула заходи, які вживає митниця ЄС для боротьби з контрафактом і підкреслила чому це важливо для України, яка прагне вступити до Європейського Союзу.
Зокрема, докладно проаналізувавши ситуацію, європейські експерти розробили рекомендації, виконання яких дозволить Україні вийти на необхідний рівень відповідності вимогам ЄС. І, навпаки, часткове виконання загрожує поставити Україну до переліку країн, які толерують міжнародній торгівлі контрафактом. Україні рекомендують такі 5 кроків.
1.Продовжувати приводити законодавство, процес правозастосування та ІТ-системи у відповідність до вимог Регламенту ЄС 608/2013.
2.Законодавчо визначити, що правовласник надає письмове підтвердження митному органу, що, на його думку, право ІВті порушено, і також письмово підтверджує свою згоду на знищення товарів.
3.Визначити процедуру знищення товарів, які порушують IPR, відповідно до Регламенту ЄС 608/2013. Заохочувати правовласників знищувати такі товари, якщо це можливо.
4.Привести функціонал національної системи управління заявками щодо IPR до вимог ЄС. Вивчити можливість впровадження COPIS як готового ІТ-інструменту ЄС в Україні. Це скоротить час і витрати на створення нового ІТ-інструменту, і Україна буде готова підключити COPIS на момент вступу до ЄС без будь-яких затримок або додаткових змін. Або ж – можливість обміну інформації національної системи з COPIS.
5.Вивчити можливість запровадження в Україні порталу захисту прав інтелектуальної власності IP-Enforcement Portal https://euipo.europa.eu/, щоб митні органи в Україні мали інформацію про зареєстровані торговельні марки та зразки в ЄС, про їх захист та для обміну інформацією з Єврокомісією та правовласниками.
Більше інформації за посиланням https://eu4pfm.com.ua/news/z-1-hrudnia-2023-roku-ukraina-pochne-vykorystovuvaty-systemu-ncts-phase-5-uspishno-proyshovshy-vsi-etapy-testuvannia-clone/?lang=uk
« Повернутись до списку новин