Український альянс по боротьбі з підробками і піратством (УАПП) став переможцем номінації «Асоціації» вісімнадцятої Всесвітньої нагороди у сфері боротьби з підробками, яка вручалась 8 червня 2016 року в Парижі в межах святкування Всесвітнього дня боротьби з підробками.
Історія нагороди бере початок у 1998 році, коли в такий спосіб уперше були відзначені приватні особи, компанії та організації, які показують яскравий приклад провідної світової практики в галузі боротьби з підробками. Цьогоріч спонсорами вручення стали видання «Managing Intellectual Property» та Всесвітня група по боротьбі з підробками (GACG Network).
Щорічне вручення Всесвітньої нагороди у сфері боротьби з підробками свідчить про постійний розвиток і географічне поширення кампанії по боротьбі з міжнародною торгівлею підробками, а список переможців демонструє щораз ширше світове об’єднання зусиль з метою забезпечення поваги до творчості, інновацій та підприємництва, а також для вдосконалення практики захисту прав. Потрібно й надалі проводити дослідження і підвищувати поінформованість широкої громадськості загалом та представників державних органів зокрема, а також активніше поєднувати різноманітні стратегії із застосуванням новітніх технологій.
Цьогоріч нагорода була вручена в семи номінаціях, а саме: в номінації «За індивідуальні досягнення» переміг представник Канадської мережі по боротьбі з підробками Лорн M. Ліпкус; у номінації «Національна нагорода державному органу» нагороду отримав Відділ правозастосування і нагляду Генерального управління з питань нагляду за якістю, інспекцій і карантину Китайської Народної Республіки; у номінації «Міжнародна нагорода державному органу» був нагороджений Відділ забезпечення поваги до інтелектуальної власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності; у номінації «Компанії» — група з питань інтелектуальної власності компанії Longchamp; нагороду в номінації «Асоціації» отримав Український альянс по боротьбі з підробками і піратством; «Премією ЗМІ» відзначено Кеті Чу з видання Wall Street Journal; а в номінації «Нагорода в галузі технологій» перемогли депозитарні рішення компанії Unilever.
Вітаючи переможців, голова GACG Network Джон Андерсон зазначив: «Цьогорічні нагороди знову нагадали про широкі можливості для співпраці між різними державними організаціями, компаніями і приватними особами в межах кампанії по боротьбі з міжнародною торгівлею підробками. Ще раз хочу особливо відзначити важливість координації між державним і приватним секторами, а також підвищення обізнаності громадськості, що було відображено в багатьох номінаціях».
Головний редактор видання Managing Intellectual Property Джеймс Ньортон зазначив: «Підробки є величезною і зростаючою проблемою для всіх власників прав інтелектуальної власності, і її вирішення потребує комплексного підходу, який охоплює слідчі ресурси, технології, правозастосування та освіту. Всі, хто сьогодні отримав нагороду, продемонстрували особливі досягнення і заслуговують на визнання».
Нагороду в номінації «Асоціації» УАПП отримав за надання значної підтримки в боротьбі з підробками в Україні та за її межами, організовуючи масштабні заходи і проекти в Україні: міжнародні форуми з питань інтелектуальної власності та заходи до Всесвітнього дня боротьби з підробками, які характеризувались високим рівнем зацікавленості учасників і широким висвітленням у пресі; відкриття першого в Україні стаціонарного Музею підробок УАПП; проведення навчальних заходів для співробітників правоохоронних органів. УАПП відіграв важливу роль в організації проекту EU Twinning із захисту прав інтелектуальної власності, а також тісно співпрацює з іншими міжнародними організаціями, такими як ICC-BASCAP, для обміну досвідом підвищення поінформованості громадян, удосконалення законодавства та співпраці з органами державної влади.
« Повернутись до списку новин