Державна система правової охорони інтелектуальної власності (ІВ) в Україні інформує громадськість, фахівців у сфері інтелектуальної власності та засоби масової інформації про таке. Упродовж 2014 року — як з власної ініціативи, так і в межах планових заходів державних і контролюючих та правоохоронних органів, діяльність державної системи правової охорони ІВ підлягала численним перевіркам.
З-поміж зазначених органів перевірку здійснювали:
— Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (18.06.2014 — 01.07.2014);
— Державна фінансова інспекція України (02.04.2014 — 09.04.2014; 01.07.2014 — 10.07.2014; 11.08.2014 — 08.09.2014);
— Генеральна прокуратура України (16.06.2014 — 27.06.2014).
Результати перевірок засвідчують відповідність діяльності державної системи правової охорони ІВ чинному законодавству України. Над тими ж окремими недоліками, які були відзначені контролюючими органами, наразі ведеться ретельна робота — здійснюється комплекс заходів, спрямованих на оптимізацію відповідних процесів. Зокрема, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України визначило низку напрямків діяльності державної системи правової охорони ІВ — позапланових і таких, що потребують першочергової реалізації. Ідеться про проведення детального аналізу функціонування сфери колективного управління авторськими і суміжними правами, упровадження в Україні контролю щодо захисту авторського права в мережі Інтернет, упровадження електронного документообігу для подання заявок, оптимізацію витрат та інше.
Ключовими завданнями, над якими працює державна система правової охорони ІВ в законодавчому полі, є впровадження змін до спеціальних законів з ІВ в межах комплексної імплементації (або інтеграції) із законодавством ЄС, а також вирішення нагальних питань реформування закону про авторське право і суміжні права, питання прийняття закону про колективне управління та реформування всіх базових законів у сфері промислової власності з урахуванням десятирічної практики застосування останніх і набутого міжнародного досвіду.
Важливим аспектом співпраці з ЄС у законодавчій галузі, на який особливу увагу звертає зараз державна система правової охорони ІВ, є спільна робота з експертами європейських патентних відомств у межах проекту Twinning.
Також відповідною робочою групою державної системи правової охорони ІВ розроблено та обговорено проект змін до книги 4 Цивільного кодексу України «Право інтелектуальної власності».
29 серпня цього року на офіційному веб-порталі Державної служби оприлюднений Проект Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності (ІВ) в Україні, який нині проходить стадію публічного обговорення. Затвердження цього документа має стати основою для формування відповідного правового поля з урахуванням національних інтересів і сприяти розвитку українських патентних монополій. Перспективними питаннями у фокусі уваги державної системи правової охорони ІВ є розробка та прийняття закону про захист прав у мережі Інтернет.
Державною системою правової охорони ІВ здійснено заходи щодо вдосконалення її внутрішнього устрою: максимально можливо зменшено фінансові витрати на внутрішні потреби; оптимізовано штат співробітників.
Державна система правової охорони ІВ висловлює велику вдячність усім громадським організаціям та окремим діячам, які брали участь в обговоренні проектів нормативно-правових актів, надавали свої конструктивні пропозиції, чим значною мірою сприяли вдосконаленню системи. Важливість отримання якісного зворотного зв’язку від представників громадськості беззаперечна — державна система правової охорони ІВ сподівається на подальшу плідну співпрацю.
За інф. сайту Державної служби інтелектуальної власності України.
« Повернутись до списку новин