Генеральний директор фірми «Пахаренко і партнери», президент Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) Антоніна Пахаренко-Андерсон, координатор з підтримки громадських проектів компанії «Пахаренко і партнери» та УАПП Вероніка Березанська і радник фірми Микола Ковіня взяли участь у міжнародному семінарі «Політика в сфері інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах». Захід проходив 5-6 липня 2017 року у Києві за ініціативи Київського університету права НАН України та підтримки Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) й Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України.
Серед учасників семінару — представники Швейцарії, Ізраїлю, Білорусі, Словацької республіки та Азербайджану, а також провідні спеціалісти МЕРТ, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, відомі українські фахівці в галузі права інтелектуальної власності та науковці.
Роботу заходу відкривав ректор Київського університету права НАН України, заслужений юрист України, професор, кандидат юридичних наук, лауреат Премії імені Ярослава Мудрого, керівник Міжнародного центру правових проблем інтелектуальної власності при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Юрій Бошицький. З доповідями та презентаціями виступили, зокрема: директор департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою ВОІВ Міхал Швантнер, консультант департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою ВОІВ Мохаммад Аль Габбал, професор ізраїльського університету Хагіт Мессер-Ярон, викладач Полоцького державного університету, аспірант Білоруського державного університету, магістр права Крістіна Савицька, координатор відділу передання результатів досліджень та ноу-хау на практиці університету Павола Йозефа Сафаріка в Кошице Рената Бакарова, викладач юридичного факультету ЮНЕСКО з прав людини та інформації у Бакинському державному університеті Азер Сафаров та заступник директора департаменту інтелектуальної власності МЕРТ Богдан Падучак.
Як відомо, в результаті підписання меморандуму про співпрацю УАПП та Київського університету права НАН України 10 грудня 2015 року відкрився єдиний в Україні стаціонарний Музей підробок УАПП в приміщенні Київського університету права НАН України. Переважна більшість представлених у Музеї підробок УАПП експонатів — численні зразки «піратської» аудіовізуальної продукції та різноманітної контрафактної продукції з незаконним використанням знаків для товарів і послуг відомих вітчизняних та зарубіжних товаровиробників — надані компанією «Пахаренко і партнери».
У межах семінару Антоніна Пахаренко-Андерсон і Вероніка Березанська провели екскурсію в Музеї підробок УАПП для учасників заходу, під час якої усі бажаючі оглянули зразки контрафактного одягу, взуття, аксесуарів, різноманітних упаковок, хімічні засоби, косметичні та канцелярські товари.
Вероніка Березанська розповіла учасникам заходу про перебіг безстрокової просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні», розпочатої УАПП спільно з Державною службою інтелектуальної власності України, Державною митною службою України, Міністерством внутрішніх справ України, Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) навесні 2012 року. Антоніна Пахаренко-Андерсон підкреслила, що, запустивши цю кампанію, українці долучились до проведення Міжнародної просвітницької кампанії «Всесвітній день боротьби з підробками», яка була започаткована Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network) у 1998 році. Численні заходи, які відбуваються в Україні, по всій Європі та в США, наголошують на міжнародних аспектах порушення прав інтелектуальної власності та підкреслюють зростаючу потребу світової спільноти у посиленій спільній боротьбі з підробками. Особлива увага завжди приділяється тим підробкам, які загрожують здоров’ю та безпеці людей.
У приміщенні Музею підробок УАПП час від часу проходять спільні заходи УАПП і Київського університету права НАН України для представників держорганів та бізнесу, студентської молоді. Антоніна Пахаренко-Андерсон і Юрій Бошицький домовились і надалі продовжувати співпрацю у сфері забезпечення захисту прав інтелектуальної власності в межах підтримки діяльності УАПП, спрямованої на розвиток системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні, вдосконалення законодавчої бази, освіти та просвіти українського суспільства щодо прав інтелектуальної власності згідно з підписаним меморандумом. Зокрема, в найближчих планах — освітні і просвітницькі заходи для школярів різних шкіл Києва.
Більше інформації — на сайті Київського університету права НАН України
« Повернутись до списку новин