Гаряча лінія

Відбулась 58-ма серія засідань Генеральної Асамблеї ВОІВ

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) розмістила новину про те, що з 24 вересня по 2 жовтня 2018 року в Женеві українська делегація на чолі з заступником Міністра Мінекономрозвитку Михайлом Тітарчуком взяла участь у 58-ій серії засідань Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Щорічна серія засідань Генеральної Асамблеї держав-членів ВОІВ традиційно відбувається у формі засідання її органів, а саме: Генеральної Асамблеї, Координаційного комітету та Асамблей держав-учасниць Союзів, адміністративні функції яких виконує ВОІВ.

Генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі у своїй промові, відкриваючи даний захід, висловив впевненість щодо зростання ролі інтелектуальної власності у сучасному світі завдяки надшвидкому технічному прогресу, що у свою чергу надає дедалі більшої цінності знанням, які створюють економічно та комерційно важливі нематеріальні активи.

Під час пленарних засідань Генасамблеї Михайло Тітарчук наголосив: “Для України є надважливим продовження плідного діалогу з міжнародними партнерами, ствердження в глобальній системі інтелектуальної власності і, як наслідок, розбудова ефективної національної системи правової охорони інтелектуальної власності”.

Окреслюючи національний інтерес України у сфері захисту інтелектуальної власності, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі також відзначив: “Починаючи з 2014 року Україна визначилася у власних ціннісних орієнтирах і послідовно рухається до повноцінної інтеграції із Європейською спільнотою, у тому числі і в сфері захисту інтелектуальної власності. Виходячи з цього, Україна сьогодні звертається із проханням щодо переведення її до регіональної групи країн Центральної Європи та Балтії ВОІВ і сподівається на всебічну підтримку цієї ініціативи з боку європейських та світових представників сфери інтелектуальної власності”.

Ключовою для делегації України в рамках роботи на Генеральній Асамблеї стала зустріч з Генеральним директором ВОІВ Френсісом Гаррі, який від імені організації висловив цілковиту підтримку ініціатив України в галузі ІВ. Між Мінекономрозвитку та ВОІВ був підписаний Меморандум про взаєморозуміння й альтернативне вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності. Документ дозволить запровадити в Україні процедури позасудового вирішення таких спорів, сприятиме реформуванню галузі та підвищить ефективність діяльності Апеляційної палати МЕРТ. Особливу увагу було приділено спільним проектам з ВОІВ, до яких належать розробка Національної стратегії з інтелектуальної власності, упровадження політики в галузі інтелектуальної власності для університетів та науково-дослідних інститутів, розвиток мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) і Академії ВОІВ.

Окрім участі в засіданнях Генасамблеї, українська делегація мала щільний графік зустрічей з представниками країн-партнерів організації. В ході них були підписані меморандуми про взаєморозуміння з представниками патентних відомств Чилі, Литви, Білорусі, Естонії, Франції, Польщі, Словаччини, Перу, Мексики.

Новий важливий етап співпраці з провідними патентними відомствами світу розпочався із підписання планів заходів із виконання меморандуму з Іспанським відомством з патентів та торговельних марок, а також Відомством з патентів та торговельних марок Турецької республіки. Зокрема, з представниками Туреччини обговорено проведення спільних конференцій та семінарів, зустрічей та обміну досвідом з фахівцями з ІВ; навчання українських спеціалістів за програмою LLM in IP, яка реалізується Відомством з патентів і торговельних марок Туреччини, ВОІВ та Університетом Анкари; спільні проекти у сфері географічних зазначень. В ході зустрічі із  представниками патентного відомства Великобританії вдалося визначити можливості співробітництва у сфері ІВ між двома країнами.

Серед порушених українською стороною під час зустрічей з міжнародними партнерами питань було розширення співпраці та ефективне використання можливостей Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатенту), який разом з понад 20 провідними патентними відомствами світу працює в якості Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

За інформацією офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=eeb26cde-854a-4c27-bbce-fb0e8824f450&title=DelegatsiiaUkrainiNaCholiZMikhailomTitarchukomVzialaUchastURobotiGenasambleiVsesvitnoiOrganizatsiiIntelektualnoiVlasnosti

 

« Повернутись до списку новин