23 липня 2019 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав розпорядження Кабінету Міністрів від 5 липня 2019 р. №542-р «Про затвердження планів заходів щодо реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику».
Мінфін спільно з міжвідомчою робочою групою, до складу якої, зокрема, увійшли міжнародні експерти, представники бізнес-асоціацій, державних органів влади та народні депутати, розробили два проекти планів заходів для реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику.
Плани передбачають:
Це сприятиме інституційному реформуванню Державної податкової і Державної митної служб, що відповідатиме сучасним міжнародним стандартам та усуне недоліки у системі адміністрування податків, митного оформлення, а також забезпечить впровадження в роботу зазначених органів найкращих світових практик як у вигляді запровадження нових процедур, так і через модернізацію наявних.
Пунктом 53 «Пллану ЗАХОДІВ щодо реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову політику», затвердженим вищезазначеним ропорядженням, з метою створення системи сприяння захисту прав інтелектуальної власності, що не перешкоджає законній торгівлі та забезпечує протидію потраплянню на територію України контрафактних товарів передбачено:
— приведення законодавства з питань захисту прав інтелектуальної власності в митній сфері у відповідність з міжнародними угодами і стандартами: Регламенту Ради ЄС № 608/2013 від 12 червня 2013 р. та Імплементаційного Регламенту Комісії ЄС № 1352/2013 від 4 грудня 2013 р.
— розвиток організаційної спроможності митниці з питань захисту прав інтелектуальної власності. Створення центру оперативної експертизи, який перебуває безпосередньо на зв’язку з працівниками митниці, правоохоронними підрозділами Держмитслужби, правовласниками тощо.
— Розроблення стандартних алгоритмів дій працівників митниці під час здійснення контролю дотримання прав інтелектуальної власності до, під час та після їх випуску в заявлений режим.
— Розроблення спеціальних профілів ризику для здійснення контролю за переміщенням товарів, що може порушувати право інтелектуальної власності. Створення та забезпечення функціонування бази даних щодо прав інтелектуальної власності. Проведення короткострокових семінарів (тренінгів), зокрема із залученням представників правовласників з питань захисту прав інтелектуальної власності.
Виконавці — Мінфін, Мінекономрозвитку, ДФС (Держмитслужба). Строки — IV квартал 2019 року. Виконуватись планується через законопроект про внесення змін до Митного кодексу України, через прийняття відповідних нормативно-правових актів, через прийняття відповідних організаційно-розпорядчих документів.
Джерело інформації Міністерство фінансів України: https://www.minfin.gov.ua/news/view/uriad-zatverdyv-plan-zakhodiv-dlia-realizatsii-kontseptualnykh-napriamiv-reformuvannia-derzhavnoi-podatkovoi-i-derzhavnoi-mytnoi-sluzhby?category=novini-ta-media&subcategory=vsi-novini
« Повернутись до списку новин