Представники компанії «Пахаренко і партнери» взяли участь у круглому столі, проведеному Державним підприємством «Український інститут промислової власності (далі — ДП «УІПВ») та присвяченому обговоренню питань протидії патентному тролінгу. Серед учасників були провідні фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України та патентні повірені, члени Всеукраїнської асоціації представників у справах інтелектуальної власності. Центральним питанням заходу стало опрацювання концептуальних підходів та механізмів процедури реєстрації промислових зразків в Україні.
Що може зробити держава, якщо права інтелектуальної власності використовуються не за призначенням? Проблему патентного тролінгу в Україні ДП «УІПВ» та Державна служба інтелектуальної власності України планують вирішувати шляхом активного залучення громадськості. За підсумками декількох етапів обговорення провідні фахівці у сфері ІВ мають затвердити робочу схему, яка стане основою для вдосконалення процедури реєстрації промислових зразків і зведе до мінімуму можливість патентного тролінгу, який останнім часом особливо активізувався в Україні.
Як зазначає директор ДП «УІПВ» Станіслав Фролов, згідно із законодавством повну відповідальність за використання патенту на промисловий зразок несе його власник. «Відкритість процедури отримання цього охоронного документа, яка мала місце дотепер, на жаль, часто призводила до маніпулювання й здирництва, зокрема під час проходження митних процедур. Ця проблема є комплексною й спричиняє порушення нормального товарообігу, перешкоджає діяльності офіційних імпортерів і погіршує загальний бізнес-клімат у країні. Нас, як представників національного закладу експертизи, дуже непокоїть практика, до якої вдаються так звані патентні тролі. Удосконалення процедури реєстрації промислових зразків на рівні експертизи та законодавче закріплення відповідних норм мають на меті максимально ускладнити шляхи для подібних зловживань та підвищити якість охорони прав інтелектуальної власності в процесі реєстрації промислових зразків в Україні», — підкреслив пан Фролов.
Заступник директора ДП «УІПВ» з питань експертизи Наталія Петрова з цього приводу зазначила: «Відповідно до чинного законодавства заклад експертизи в процесі реєстрації промислового зразка не здійснює перевірку останнього на новизну. Патент видається за результатами формальної експертизи під відповідальність його власника, без гарантії чинності патенту. Як свідчить практика, останнім часом промислові зразки в Україні стали засобом недобросовісної конкурентної боротьби та об’єктом численних зловживань. ДП «УІПВ» та Державна служба інтелектуальної власності України зі свого боку виступають за якнайшвидше вирішення цієї проблеми з погляду захисту прав інтелектуальної власності та вживають відповідних заходів. Ми сподіваємось, що запропоновані зміни, які планується внести до законодавства, навколо яких зараз точиться активне обговорення, стануть адекватною відповіддю на шахрайську поведінку тролів та допоможуть мінімізувати їхню активність у цій сфері».
Варто зазначити, що зараз зацікавлені учасники ринку, зокрема й компанія «Пахаренко і партнери», активно взаємодіють задля підготовки рекомендацій, які допоможуть оптимізувати механізми процедури реєстрації промислових зразків в Україні.
« Повернутись до списку новин