16 грудня 2019 року представники компанії «Пахаренко і партнери» на чолі з керуючим партнером, генеральним директором компанії, патентним повіреним Антоніною Пахаренко-Андерсон взяли участь у парламентських слуханнях на тему: «Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні», організатор яких Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради України (ВРУ)
Парламентські слухання відкрив Перший заступник Голови ВРУ Руслан Стефанчук. Він, зокрема, зазначив, що за результатами слухань буде напрацьовано «дорожню мапу», яка буде проведена через Комітет з питань економічного розвитку і стане дороговказом для подальшої роботи над вдосконаленням законодавчої бази у сфері інтелектуальної власності.
Доповідачем на Парламентських слуханням виступив Олександр Пахаренко, партнер компанії «Пахаренко і партнери», директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, адвокат. Він проінформував колег щодо «Посилення відповідальності за виробництво та реалізацію контрафактної продукції».
Основне з виступу Олександра:
— Остання практика співпраці з поліцією свідчить, що на цей час справи про порушення прав інтелектуальної власності не є пріоритетними, оскільки здійснення антиконтрафактних дій розцінюється як “тиск на бізнес”, а тому кількість правопорушень збільшується.
— Головні рекомендації, які мають знайти своє відображення у Стратегії:
— узагальнення слідчої практики щодо злочинів, пов’язаних з порушенням прав інтелектуальної власності;
— внесення змін до санкції ст. 51-2 КУпАП (збільшення штрафу та застосування безальтернативного знищення фальсифікованої продукції і обладнання/сировини, що використовувалося для її виготовлення);
— повернення до санкцій ст. 176, 177, 203-1, 229 ККУ позбавлення волі та безальтернативного знищення фальсифікованої продукції/знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення та одночасно внесення змін до ст. 96-1 ККУ щодо виключення спецконфіскації відносно фальсифікованої продукції, матеріалів/сировини та обладнання, що використовувалися для її виготовлення (ст. 176, 177, 229 ККУ);
— зменшити межу настання кримінальної відповідальності за ст. 176, 177, 229 ККУ, зокрема, шляхом запровадження нового механізму кваліфікації злочинів даної категорії;
— узагальнити судову практику щодо злочинів/адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням прав інтелектуальної власності.
На засіданні виступили: представники державних установ, які опікуються питаннями інтелектуальної власності в Україні, Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Верховного суду України, міжнародних організацій, наукових установ, громадських організацій, юристи, представники бізнесових асоціацій.
У Парламентських слуханнях брали участь: заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа; заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович; перший заступник Міністра культури, молоді та спорту України Анатолій Максимчук; перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович; начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександр Гринчак; заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас та народні депутати з різних фракці.
Більш детально на сайті ВРУ, інформаційне управління Апарату ВРУ: https://rada.gov.ua/news/Novyny/186120.html
Офіційне відео канал “Рада”: https://www.youtube.com/watch?v=2VeLogfAw7o