Гаряча лінія

«ЧИТАННЯ важливіше наразі, ніж будь коли»: 23 квітня Всесвітній день книги та авторського права

Починаючи з 1996 року, щорічно 23 квітня, у 190 країнах відзначається Всесвітній день книги та авторського права.  Свято було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО (UNESCO) 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18) на честь трьох геніїв світової літератури Вільяма Шекспіра (1564-1616), Мігеля де Сервантеса (1547-1616) та Інки Гарсіласо де ла Веги (1539-1616). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, та констатації того факту, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.

У цьому році на офіційному веб-сайті ЮНЕСКО до Всесвітнього дня книги та авторського права йдеться про те, що читання важливіше наразі, ніж будь коли!

ЮНЕСКО зазначає, що сьогодні, коли більшість навчальних закладів в усьому світі закриті, і людям доводиться обмежувати свій час на вулиці, сила книг повинна бути використана для боротьби з ізоляцією, стати зміцненням зв’язків між людьми, розширити наші горизонти і стимулювати наш розум і творчість.

ЮНЕСКО закликає протягом квітня і всього цього року приділяти час читанню самостійно або разом з дітьми. А також ділитися цитатами, віршами і посланнями, що символізують силу книг і заохочують до читання. Книга може об’єднати читачів по всьому світу і допомогти один одному скрасити самоту.

ЮНЕСКО також запросили студентів, викладачів, читачів з усього світу, а також представників із книжкової та бібліотечної індустрії висловити свою любов до читання. Рекомендовано ділитися позитивними повідомленнями з іншими користувачами за допомогою хештегів: #ОставайтесьДома і #ВсемірнийДеньКниги.

До прочитання ЮНЕСКО рекомендовано «Мій герой – це ти» (link на книгу українською мовою), книгу казок для дітей про COVID-19. Проект, розроблений МПК (link is external) у співпраці з ЮНЕСКО і більш ніж 50 міжнародними організаціями.

 день книги

Джерело інформації веб-сайт ЮНЕСКО: https://en.unesco.org/commemorations/worldbookday

 

« Повернутись до списку новин