Гаряча лінія

Бізнес обговорив з МОЗ останні події в охороні здоров’я та подальші плани розвитку

23 липня 2019 року бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась з Уляною Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України задля обговорення поточної ситуації з трансформацією сфери та наступних запланованих кроків. Представники компанії «Пахаренко і партнери» стали учасниками зустрічі.

Так, йшла мова про нещодавню ситуацію з органом, що проводить експертизу реєстраційних матеріалів на лікарські засоби та матеріалів з клінічних досліджень – ДЕЦ. Ми очікуємо, що дестабілізації процесів реформування, повернення до часів, коли в діяльності ДЕЦ бракувало прозорості у реєстраційних процедурах, не відбудеться.

Пані Супрун зазначила, що за останні кілька років в ДЕЦ було значно покращено бізнес-процеси. Водночас, робота продовжується, аби фармацевтичні компанії не наштовхувались на штучні перепони при реєстраційних процедурах, а громадяни мали доступ до якісних, безпечних та ефективних препаратів. В цьому контексті потрібна підтримка від бізнесу, адже разом побудувати ефективну систему значно простіше. Було підтверджено, що втілення рекомендацій за проектом ЄБРР щодо покращання системи реєстрації лікарських засобів також на порядку денному МОЗ.

Крім того, Уляна Супрун зазначила, що, в цілому, в країні важливим питанням є реформа судової та правоохоронної системи, антикорупційні зміни, адже без цього не можуть якісно та швидко втілюватися зміни в інших галузях, в тому числі, і в охороні здоров’я. Очільниця МОЗ звернула увагу на те, що лише у останні роки трансформація сфери охорони здоров’я була визначена у якості пріоритету діяльності Уряду України, а також на те, що збільшення фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я є важливим фактором успішності змін загалом, і, зокрема, продовження та розширення роботи програми «Доступні ліки».

Також, Уляна Супрун повідомила про роботу МОЗ та НСЗУ щодо розробки медичних послуг і тарифів в контексті трансформації вторинної ланки медичної допомоги, а також про подальшу взаємодію НТА Департаменту в ДЕЦ, Експертного Комітету з відбору та використання основних лікарських засобів та МОЗ.

Додатково було повідомлено, що з 1 серпня 2019 року в міністерстві повноцінно запрацює електронний документообіг, тож буде можливість наочно прослідкувати, як опрацьовуються документи та впровадити відповідні зміни у департаментах. Бізнес відзначив, що процес підписання МОЗ наказів про реєстрацію лікарських засобів відбувається стало. Компанії очікують, що електронний документообіг позитивно вплине також і на підписання наказів, зокрема, із затвердження клінічних досліджень – процес має прискоритись.

Зі свого боку, Директор ДЕЦ Тетяна Думенко подякувала бізнесу та міністерству за підтримку. Директор ДЕЦ поінформувала, що за останній час було введено електронну подачу заявок, з Комітетом з охорони здоров’я ЄБА вівся постійний діалог з  процедурних питань – перереєстрації ліків, маркування тощо. Крім того, у найближчих планах ДЕЦ є остаточне опрацювання нової редакції порядку експертизи матеріалів клінічних випробувань (наказ МОЗ №690), в якому мають бути скорочені терміни експертизи матеріалів та внесені зміни для адаптації до сучасних реалій. У частині фармаконагляду наразі розробляється «кабінет заявника». Крім того, одним із завдань на майбутнє є формування електронного архіву. Готується також остаточний варіант змін до порядку експертизи реєстраційних матеріалів (наказ МОЗ №426) з метою гармонізації законодавства до ЄС та процедурних покращень.

Уляна Супрун повідомила про підготовку МОЗ «Transition Book» у якості найкращих світових практик забезпечення ефективного продовження роботи над початими ініціативами. Ця «книга» надасть інформацію про те, що вже було зроблено, започатковано; підсумує результати та повідомить про подальші плани.

Від бізнесу прозвучало питання необхідності роз’яснень щодо застосування Наказу Мінекономрозвитку №914 до лікарських засобів та медичних виробів, які б однозначно були зрозумілі усім бізнесом і однаково сприймались би усіма задіяними органами державної влади і державними структурами.

Бізнес дякує представникам МОЗ та ДЕЦ за відкритий діалог, та готовий долучатись до важливих змін в країні, аби спільно створювати сприятливі умови для розвитку.

Джерело інформації ЄБА: https://eba.com.ua/biznes-obgovoryv-z-moz-ostanni-podiyi-v-ohoroni-zdorov-ya-ta-podalshi-plany-rozvytku/

 

 

 

« Повернутись до списку новин