Гаряча лінія

Бренди проти COVID-19

Відомі світові та українські бренди, які виготовляють одяг, взуття, косметику, парфумерію, допомагають медикам у боротьбі з епідемією коронавіруса COVID-19, перейшовши до виробництва спецодягу та засобів дезінфекції.

Перш за все відмітимо українські бренди. Дизайнерка Світлана Бевза на потужностях бренду Bevza відшила одноразові костюми для медичного персоналу. Ініціативу швидко підтримали і інші бренди — Kass, Tago, FROLOV, bobkova, Lake Studio. Вони також надали свої потужності для пошиття такої необхідної зараз клінічної форми — прохання від лікарів надходять з усієї України. А ось бренд Wildwood призупинив своє виробництво в Одесі (раніше бренд створював куртки-косухи та речі зі шкіри) і направив сили на те, щоб забезпечити захисними масками всіх, хто їх потребує. Вони виготовляють багаторазові маски з шести шарів бавовняної тканини, які розсилають безкоштовно по Україні.

Впродовж останніх місяців більшість світових корпорацій на своїх підприємствах розпочали виробництво першочергових медичних засобів, яких потребують лікарі та лікарні в Європі та США.

Так французька корпорація з виробництва предметів розкоші Kering, що володіє такими брендами, як Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Stella McCartney, Puma, запустила виробництво безкоштовних медичних масок у майстернях компаній Balenciaga і Yves Saint Laurent.

Бренд Lacoste завдяки волонтерам, які за кілька тижнів пошили 100 тисяч захисних масок на історичній фабриці Lacoste у французькій комуні Труа у Франції, має намір виробляти захисні маски до тих пір, поки епідеміологічна ситуація не нормалізується. Найближчим часом компанія має намір пошити ще 200 тисяч масок. Фабрика в Аргентині і турецький партнер Lacoste Eren Holding адаптували своє виробництво під виготовлення масок та інших засобів індивідуального захисту.

У свою чергу концерн LVMH, який є світовим лідером на ринку предметів розкоші і об’єднує 75 брендів одягу, косметики, ювелірних виробів та інших товарів, на трьох заводах, які випускають парфумерію для Christian Dior, Givenchy і Guerlain, на сьогодні виробляє безкоштовні антисептичні засоби для рук у формі гелю.

Ювелірний дім Bvlgari також виробляє дезінфектори для рук і безкоштовно доставляє їх до всіх італійських медичних установ.

До колег приєднався і Louis Vuitton. У квітні французький дім моди оголосив, що розпочинає виробляти безкоштовні маски для передових медичних працівників. Рітейлер класу люкс переводить п’ять своїх французьких майстерень на виробництво цих захисних засобів.

А отвсесвітньо відомий спортивний бренд Nike відправив індивідуальні засоби захисту американським лікарям і медсестрам під час пандемії коронавируса. Компанія вирішила створити маски на зразок тих, що носять медики в Орегонському університеті науки і здоров’я. Дизайнери Nike пошили їх з матеріалів, які використовувались при виробництві кросівок: за основу взяли частини лінійки Air (устілки, шнурки і підошви взуття). Вироби представляють собою прозорі панелі, повністю закривають обличчя та закріплюються на голові за допомогою шнурка, що імітує гумку.

Люксовий автоконцерн Lamborghini перебудував кілька своїх підприємств в Італії для виробництва хірургічних масок і медичних щитків. Готову продукцію доставлять до лікарень у Болоньї, де лікуються кілька сотень людей зCOVID-19. У Lamborghini поставили собі за мету випускати по 1000 масок і 200 щитків щодня.

Індивідуальні засоби захисту також шиють на своїх фабриках:

— італійські бренди Prada та Armani, це медичні маски, спецодяг та одноразові медичні халати;

— бренд Burberry, це халати і маски, які вони доставляють до лікарень по всій Великобританії;

— бренд люксової одягу Ralph Lauren почав виробництво 250 тис. одноразових медичних масок і 25 тис. халатів;

— модний дім Dior повідомив про початок масового пошиття захисних масок. Для цього бренд вирішив використовувати потужності заводів Dior Baby (дитячі речі);

— компанія з виробництва одягу Calzedonia перепрофілювала кілька своїх заводів на пошиття медичних масок і халатів. Перші партії були доставлені в лікарню міста Верона;

— компанія Zara шиє маски і халати для лікарів і пацієнтів;

— відомий бренд спортивного одягу New Balance буде використовувати частину своїх фабрик у США для пошиття індивідуальних засобів захисту.

А от європейські філії американської компанії побутової хімії і засобів особистої гігієни Procter&Gamble виділив частину своєї продукції, дезінфектори декільком некомерційним організаціям, які потребували такої допомоги. До того ж на п’яти заводах P&G почали виробляти САНІТАЙЗЕР.

н1

Підготовлено за інформацією ЗМІ

 

« Повернутись до списку новин