Гаряча лінія

Через неузгодженість законодавства з нового року Україна може залишитися без ліків, ЗЗР та ветеринарних препаратів

29 вересня Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) розмістила на офіційному сайті інформацію про те, що з 1 січня 2021 року вступає в дію обов’язкова умова позначення одиниць SI на продукції під час її виробництва та введення в обіг. Однак, для деяких галузей економіки, зокрема, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, лікарських засобів тощо, де питання внесення змін до маркування продукції суворо регулюється державою, введення в дію даної системи має бути поступовим. Так, наприклад, процес внесення змін до етикетки для засобів захисту рослин на практиці займає до 6 місяців, що з урахуванням сезонності агрохімічного бізнесу може призвести до фактичної втрати ринку. Адже компанії абсолютно не встигнуть перелаштувати процеси – залишилось майже три місяці.

Ситуацію прокоментував керівник Агрохімічного напрямку ЄБА Віктор Погорілий.

Також ЄБА звертається до Прем’єр-міністра України із закликом втрутитись у вирішення даної ситуації, аби інноваційні ЗЗР, ветеринарні препарати та лікарські засоби не зникли із ринку України. Так, в даному контексті варто врегулювати визначення, як-то «введення в обіг» та дозволити вище зазначеним категоріям бізнесу в плановому порядку подавати нові етикетки (а не з обмеженням до 1 січня 2021 року), аби мінімізувати ризик припинення постачання та обігу продукції, а головне – убезпечити від припинення лікування пацієнтів. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

Більш детально за посиланням: https://eba.com.ua/cherez-neuzgodzhenist-zakonodavstva-z-novogo-roku-ukrayina-mozhe-zalyshytysya-bez-likiv-zzr-ta-veterynarnyh-preparativ/

« Повернутись до списку новин