1 лютого 2016 року відбулась зустріч представників Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) з радником Посольства Франції в Україні з питань інтелектуальної власності в країнах СНД, Грузії та Україні Маріон Гут. Участь у розмові також взяли директор Об’єднання підприємств «Український музичний альянс» («УМА») Павло Калениченко та голова Всеукраїнського об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг» Сергій Ступак.
Під час зустрічі президент УАПП Антоніна Пахаренко-Андерсон презентувала діяльність УАПП, спрямовану на просвіту українського суспільства та виховання поваги до прав інтелектуальної власності, на формування раціональної моделі споживання та підвищення рівня обізнаності українців щодо ризиків і наслідків придбання контрафактних товарів. Зокрема вона розповіла, що навесні 2012 року за ініціативи УАПП і підтримки Державної служби інтелектуальної власності, Державної митної служби, Міністерства внутрішніх справ, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) стартувала просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», яка є частиною міжнародної кампанії «Всесвітній день боротьби з підробками», започаткованої Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network). Відтоді в межах зазначеної просвітницької кампанії щоквартально проводяться заходи для представників держорганів та бізнесу, студентської молоді, школярів, журналістів.
Згадала Антоніна Павлівна і про Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством, який відбувся в Києві 24 квітня 2015 року за ініціативи УАПП і підтримки Уряду України та зібрав на одному майданчику представників держорганів, провідних українських та міжнародних експертів у сфері захисту прав інтелектуальної власності.
Координатор з підтримки громадських проектів УАПП Вероніка Березанська розповіла французькій колезі про дослідження ринку прав інтелектуальної власності в Україні, проведене в 2014 році ICC спільно з її бізнес-ініціативою щодо зупинення підробок і піратства (BASCAP) за сприяння УАПП. Результатом цього дослідження стала доповідь «Розвиток і захист інтелектуальної власності в Україні», презентована Уряду України влітку 2014 року. Частина законодавчих рекомендацій ICC/BASCAP щодо посилення відповідальності та захисту прав у сфері інтелектуальної власності, викладених у цій доповіді, вже знайшли своє відображення у проектах Законів України, внесених до Верховної Ради України, та тих, що готуються до подання найближчим часом.
Директор УАПП і партнер фірми «Пахаренко і партнери» Олександр Пахаренко поділився з Маріон Гут практичними аспектами співпраці компанії «Пахаренко і партнери» з митними та правоохоронними органами у боротьбі з підробками й піратством.
Своєю чергою, пані Гут розповіла про свою діяльність у сфері захисту прав інтелектуальної власності у Франції, поділилась власним досвідом. Учасники зустрічі обговорили шляхи взаємодії державного та приватного секторів щодо захисту прав інтелектуальної власності.
Окремо були розглянуті питання управління авторськими і суміжними правами — їх висвітлили присутні представники організацій колективного управління.
Результатом майже двогодинного плідного спілкування у дружній робочій атмосфері стала домовленість про подальшу співпрацю, спрямовану на вдосконалення захисту прав інтелектуальної власності в Україні.
« Повернутись до списку новин