Цьогоріч світова спільнота відзначила «Всесвітній день боротьби з підробками» 6 червня. Цей день був започаткований у 1998 році Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network). Численні заходи, які відбуваються в різних країнах світу, наголошують на міжнародних аспектах порушення прав інтелектуальної власності та підкреслюють зростаючу потребу світової спільноти у посиленій спільній боротьбі з підробками.
Україна долучилась до цього просвітницького руху у 2012 році, запустивши за ініціативи Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством (UAACP) та підтримки державних органів українську просвітницьку кампанію «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні». Усі сім років надає активну підтримку і організаційно супроводжує кампанію патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», завдяки активній соціальній позиції якої проводяться численні заходи для представників держорганів та бізнесу, студентської молоді, школярів, журналістів.
За сім років проведено понад 50 просвітницьких акцій не лише в столиці України — Києві, а і в інших великих містах — Львів, Одеса, Вінниця, Рівне, участь у яких взяли біля 25000 осіб. Під час акцій учасники мають можливість ознайомитися зі зразками контрафактної та піратської продукції пересувного Музею підробок Альянсу, а найдопитливіші учасники — перевірити свої споживчі здібності і спробувати відшукати ознаки підробок.
5 червня у столичному Premier Palace Hotel відбувся VI Міжнародний форум з інтелектуальної власності (IPF-VI). Український альянс по боротьбі з підробками і піратством (UAACP) став активним учасником цього заходу. Під час форуму до «Всесвітнього дня боротьби з підробками» експерт від UAACP Вероніка Березанська провела ексклюзивний експрес-майстер-клас «Як відрізнити оригінал від підробки».
Як експонати, були представлені підробки та оригінали відомих світових брендів. Учасники та гості IPF-VI вчилися на наочних прикладах відрізняти оригінал від підробки, та дізналися, як не обманутися та не придбати підробку.
А головне колеги-юристи усвідомили, що купуючи контрафактний товар вони можуть не тільки нашкодити своєму здоров’ю, але й своїми діями підтримують тіньовий бізнес та організовану злочинність, від того страждає економіка нашої країни, безпека та добробут кожного українця.
Перед початком експрес-майстер-класу вдалося також поспілкуватися з фронтменом популярного українського гурту «Антитіла» Тарасом Тополею. Тарас розуміється на питанні, бо має власний негативний досвід придбання підробок при закупівлі медичних засобів українським бійцям ООС Joint Forces Operation. Сподіваємось, що Тарас стане надійним Другом української просвітницької кампанії.
« Повернутись до списку новин