Гаряча лінія

Експерт компанії «Пахаренко і партнери» розповіла на конференції про безпечний ринковий обіг насіння та садивного матеріалу в Україні

21-22 березня 2019 року в Черкасах відбулась IV Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки «Технології та Інновації: від землі – до готового продукту». Генеральний юридичний партнер заходу за доброю традицією — патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери».

Цьогорічна тематика конференції охопила усі ланки садівничого бізнесу: від створення саду – до продажів, маркетингу та виходу на експорт. Учасники та гості конференції разом із спікерами розглянули та обговорили важливі теми для галузі, були представлені виставки-презентації техніки і технологій, супутніх матеріалів, а також напоїв і продуктів переробки на основі фруктів, ягід, горіхів та меду, захід включав виступи вітчизняних та закордонних практиків і експертів ринку. Надзвичайно актуальною стала і тема виступу представника генерального юридичного партнера — експерта від «Пахаренко і партнери» Анастасії Терземан. Вона, зокрема, розповіла підприємствам, компаніям та фермерським господарствам, які спеціалізуються на садівництві, ягідництві та горіхівництві, про «Безпечний ринковий обіг насіння та садивного матеріалу в Україні».

ч1

Особливу увагу спікер зосередила на набутті майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин та огляді інформаційних ресурсів, доступних для підприємців, які здійснюють свою діяльність в сфері насінництва та розсадництва під час оптової та роздрібної торгівлі насінням та садивним матеріалом, надала поради щодо правомірного використання сорту рослин суб’єктами насінництва та розсадництва.

Учасники конференції дізналися про:

—    майнові та немайнові аспекти відносин між виробниками та власниками сорту;

—    набуття прав на сорти рослин та державну реєстрацію майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин;

—    реєстр заявок на сорти рослин;

—    реєстр патентів;

—    основні засади виробництва та обігу насіння і садивного матеріалу;

—    вимоги щодо вирощування, підготовки, маркування, реалізації насіння і садивного матеріалу;

—    права та обов’язки  суб’єктів  насінництва та розсадництва;

—    Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в  Україні;

—    Державний реєстр суб’єктів  насінництва та розсадництва.

 ч4

ч3

Дводенний захід у Черкасах  зібрав близько 200 учасників. Вперше в рамках конференції відбувся Дегустаційний конкурс – Народна Дегустація соків прямого віджиму з фруктів і ягід від фермерських господарств і переробних підприємств України, з врученням Дипломів Переможців і спеціальних призів від партнерів заходу.

 

« Повернутись до списку новин