В результаті реорганізації будуть утворені 16 регіональних та 2 спеціалізовані органи Державної митної служби.
02 жовтня 2019 року Кабінет міністрів затвердив територіальну структуру Державної митної служби. В результаті 26 регіональних митних органів Державної фіскальної служби будуть реорганізовані у 16 регіональних органів Держмитслужби.
Так, Київська митниця Держмитслужби об’єднає Житомирську, Київську, Київську міську та Черкаську митниці ДФС, Галицька митниця Держмитслужби – Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську митниця ДФС, а замість Миколаївської та Херсонської митниць буде утворена Чорноморська митниця.
“Наше завдання – суттєво оновити митні підрозділи, створити структуру, яка буде ефективно виконувати покладені на Дермитслужбу функції. Перезагрузка роботи регіональних митниць не закінчиться зміною назви, підпорядкування чи оптимізацією управлінського та адміністративного персоналу – це лише початок перетворення Нової митниці на сервісно-орієнтовану структуру”, – зазначив голова Держмитслужби Максим Нефьодов.
Однак, варто зазначити, що об’єднання митниць в “нові” юридичні особи не буде відбуватись шляхом передачі в нові митниці всієї інфраструктури попередньої структури, а є кроком щодо проведення подальшої оптимізації та реформи митниці. Так, після утворення нових митниць, Держмитслужбою буде прийнято відповідні рішення про підпорядкування митних постів до того чи іншого адміністративного центру, виходячи, у тому числі, з урахуванням логістичної складової. А отже, оптимізація деяких адміністративних центрів не вплине на діяльність митних постів, навпаки відмова від жорсткої прив’язки до адміністративних центрів в деяких випадках призведе до зменшені відстані між постом та територіальним органом Дермитслужби.
Так, наприклад, якщо зараз пост у м. Слов’янськ підпорядковується Донецькій ДФС у м. Маріуполь (248 км), то після змін він відійде до Східної митниці в м. Старобільськ (129 км), пост у м. Бердянськ буде віднесений до Азовської митниці (87 км замість 208 км), а пост у м. Славута змінить підпорядкування з Хмельницької на Рівненську митницю (77 км замість 120 км). Збільшення відстаней в більшій мірі торкнеться лише пунктів у містах обласного значення, проте воно не буде суттєвим.
Крім того, будет утворена Координаційно-моніторингова митниця, основним завданням якої буде побудова функцій аналітики, он-лайн моніторинг, адміністрування баз даних, центр компетенцій та інше.
Нові територіальні органи Держмитслужби розпочнуть свою роботу після укомплектування мінімум 30% від штатного розпису.
“Дані зміни є перехідним етапом до створення єдиної юридичної особи Державної митної служби”, – підкреслив Максим Нефьодов.
ПЕРЕЛІК територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються за посиланням: http://www.customs.gov.ua/?p=215
Джерело інформації сайт “Нова митниця” : http://www.customs.gov.ua/?p=215
« Повернутись до списку новин