Гаряча лінія

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини

6 жовтня 2020 року відбулося чергове засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства.

За підсумками засідання Експертна рада рекомендувала МКІП включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 5 елементів, серед яких – «Культура приготування українського борщу».

Borsh-getmanskiy_siteWeb

Це важливий крок в рамках підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, яку здійснює ГО «Інститут культури України».

Окрім культури приготування борщу, до Національного переліку увійдуть:

 Технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»;

 Великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області;

 Борщівська народна вишивка;

 Карпатське ліжникарство.

У серпні МКІП включило до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 3 елементи – Звичай виконувати танець Аркан з Ковалівкою в Печеніжинській ОТГ, Мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик» та Технологія виготовлення «воскових» вінків на Вінниччині.

Також національний кримськотатарський орнамент “Орьнек” включили до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого внесення його до переліку нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомлялось на сайті ЮНЕСКО у липні цього року.  Засідання, на якому має вирішитися це питання відбудеться в 2021 році.

f660d0e4b8e6ae3ee22f3bd24472a714a16bff0b

« Повернутись до списку новин