Гаряча лінія

Майбутнє України за інноваціями!

14 листопада 2017 року Президент Світового банку Джим Йонг Кім розпочав свій дводенний візит в Україну, який відбувається з нагоди 25-ої річниці партнерства Групи Світового банку з нашою країною. Під час візиту топ-менеджер однієї із найбільш впливових фінансових структур світу зустрівся із першими особами держави та представниками влади і бізнесу.

Зокрема, 14 листопада Джим Йонг Кім та Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів спільно провели у Києві конференцію «Україна: Інновації та можливості». Мета інноваційного форуму полягала у демонстрації високого потенціалу інновацій та можливостей в Україні та спільної роботи, яку необхідно провести для України, щоби побудувати безпечне та стабільне майбутнє.

Степан Кубів та Джим Кім разом з колегами та представниками бізнесу обговорили інноваційні можливості держави: перспективу, розвиток та фінансування стартап-компаній у контексті конкурентоспроможного розвитку українського ринку високих технологій. Учасницею важливої для країни зустрічі стала і представник ППФ «Пахаренко і партнери»: координатор з підтримки громадських проектів Вероніка Березанська.

2

У своєму виступі Степан Кубів наголосив, що саме сьогодні Україна є країною економічного зростання та великих можливостей, європейським великим та дуже перспективним ринком, який розвивається. Уряд вперше закладає в проект бюджету на 2018 рік фінансування Фонду підтримки інновацій – 50 млн грн.

Степан Кубів зауважив, що Кабінет Міністрів України продовжить підтримувати стратегічний розвиток інноваційної діяльності для підтримання конкурентоздатності України за 7 напрямками, серед яких енергетика та агропромисловість, авіа-, судно- та ракетобудування, нанотехніка та робототехніка, медицина та фармацевтика, охорона навколишнього середовища.

«Ми прагнемо створити в Україні замкнену екосистему підтримки інвестицій та інновацій, яка дозволить активно розвивати інновації та технології в Україні для зростання економіки та добробуту громадян», – наголосив Степан Кубів.

Голова Групи Світового Банку Джим Кім у своєму виступі нагадав, що Світовий банк шукає можливості розширення фінансової підтримки реформ, що проводяться в Україні.

«Україна зараз на порозі великих змін, тому ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх в Україну», – сказав він.

1

У дискусії взяли участь Dariya Loseva,(Myhelix), Artem Belenkov (Smart Farming), Mykyta Fastovets (ExpoPlatform) та Ольга Хілобок (Nimses), які розповіли про прорив в IT та інноваційних технологіях за останні 5 років, про те, як сприймаються ринком українські стартапи, наскільки складно залучити капітал для розвитку та про своє бачення ролі держави у підтримці інноваційних проектів.

В рамках інноваційної демозони свої пректи представили Smart Farming, Myhelix Inc., Open World Systems Ltd, Sincere Tech, АртКБ, Ajax Systems, HELi, SolarGaps – Solar Panel Window Blinds ті інші.

Під час івента було продемонстровано новий відеоролик про інвестиційні можливості в Україні «Ukraine Now: Innovation and Opportunity», випущений UKraineInvest та продакшен-студією InFeatures за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

3

4

Довідково

Світовий банк є одним із найбільших інституційних інвесторів в Україні. Наразі спільно з Банком реалізуються 7 інвестпроектів загальною вартістю понад 2 млрд дол. При цьому Банк виступає одним із ключових консультантів реформ. Серед міжнародних кредитно-фінансових організацій СБ є другим, після МВФ, кредитором України. Упродовж 25 років на фінансування інвестиційних проектів в Україні СБ було виділено 11,605 млрд дол. США, які були спрямовані на інституційний розвиток органів державної влади та підтримку проектів у пріоритетних галузях та сферах.

Більш детально про зустріч читайте на офіційних сайтах: Урядового порталу

 Мінекономрозвитку України

UkraineInvest – Ukraine Investment Promotion Office

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250421712&cat_id=244276429

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250418911&cat_id=244274130

http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=be751096-c3dc-46df-912e-07b93c3e9b0d&title=StepanKubiv-UProektiBiudzhetu2018-MiZaklali50-MlnGrnNaFinansuvanniaPidtrimkiInnovatsii

http://ukraineinvest.com/

« Повернутись до списку новин