Гаряча лінія

Новий порядок атестації патентних повірених

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на виконання завдань і функцій з формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності, з метою удосконалення порядку атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), прийнято наказ Мінекономрозвитку від 19.07.2019 № 1241 «Про затвердження положень з питань атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)та ведення державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.08.2019 за № 919/33890.

Наказом затверджено:

- Положення про атестаційну комісію Мінекономрозвитку;

- Положення про апеляційну комісію Мінекономрозвитку;

- Положення про Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

З набранням чинності цього акту буде забезпечено удосконалення організаційно-правового функціонування атестаційної та апеляційної комісій Мінекономрозвитку.

Положення, затверджені цим Наказом, визначають:

повноваження атестаційної комісії, процедуру розгляду заяв осіб, які мають намір займатися діяльністю патентних повірених, порядок атестації патентних повірених, повноваження апеляційної комісії, процедуру розгляду скарг кандидатів у патентні повірені на рішення атестаційної комісії про відмову в допуску до екзаменів або атестації та скарг на дії патентних повірених, порядок ведення Державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) та видачі свідоцтв представникам у справах інтелектуальної власності (патентним повіреним).

Наказом врегульовано порядок допуску кандидатів у патентні повірені до складання кваліфікаційних екзаменів, етапи екзаменів, які складаються кандидатами у патентні повірені, види рішень апеляційної та атестаційної комісій, процедуру та умови публікації відомостей, що стосуються реєстрації патентних повірених, а також видачі свідоцтв представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

Так, атестація проводитиметься за такими етапами:

перевірка поданих кандидатами в патентні повірені документів на відповідність установленим вимогам;

прийняття рішення про допуск кандидатів у патентні повірені до кваліфікаційних екзаменів;

проведення кваліфікаційних екзаменів;

прийняття рішення про атестацію чи відмову в атестації кандидатів у патентні повірені.

При цьому, проведення кваліфікаційних екзаменів відбувається за такими етапами:

1) проведення тестування та визначення його результатів;

2) розв’язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів;

3) проведення співбесіди та визначення її результатів.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Публікація Наказу відбудеться 10 вересня 2019 року в бюлетені «Офіційний вісник України» № 69.

Джерело інформації Мінекономрозвитку: http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=141932b4-3937-44b9-8f56-73a4e33a754e&title=PresrelizSchodoNovogoPoriadkuAtestatsiiPatentnikhPovirenikh&fbclid=IwAR22AIh_PEazN42jub2Bh6F_T77JDFpiR2evgX8hPDQl9Xwl8CUX0TsrXAo

« Повернутись до списку новин