3 червня 2015 р. у приміщенні Київської міської державної адміністрації (КМДА) відбулось засідання Координаційної ради з питань боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності у м. Києві (далі — Координаційна рада), у якому взяли участь члени зазначеної ради, керівники структурних підрозділів КМДА та працівники районних в місті Києві державних адміністрацій, до компетенції яких відносяться питання захисту прав інтелектуальної власності (ІВ).
Захід відкрив та привітав його учасників заступник голови КМДА — заступник голови Координаційної ради — Петро Пантелеєв, наголосивши, зокрема, на важливості винесених на обговорення питань, які є стратегічними та важливими для боротьби з порушеннями прав ІВ у Києві.
Успішною практикою боротьби з контрафактними товарами, у тісній співпраці з митними та правоохоронними органами, поділився член Координаційної ради, партнер патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Олександр Пахаренко. Він підкреслив, що зараз нашій державі потрібно докласти зусиль для створення сприятливих умов для іноземних інвесторів і забезпечення захисту прав українських виробників, які виходять на європейський ринок, а тому боротьба з підробками стає все актуальнішою. Пан Пахаренко зазначив, що його компанія використовує всі доступні способи боротьби з контрафактною продукцією: за допомогою митних процедур, досудового врегулювання спорів і через правоохоронні органи. Він також озвучив проблеми, з якими стикаються співробітники компанії у боротьбі з підробками на території Києва, зокрема при спробах провести роз’яснювальну роботу на ринках міста. Присутні підтримали цю тему і було вирішено розробити пам’ятку для працівників ринків щодо правомірного використання об’єктів інтелектуальної власності у товарах, якими вони торгують.
Член Координаційної ради, координатор з підтримки громадських проектів Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) Вероніка Березанська коротко розповіла присутнім про діяльність УАПП, спрямовану на просвіту українського суспільства у сфері ІВ, виховання поваги до прав інтелектуальної власності, на формування раціональної моделі споживання та підвищення рівня обізнаності українців щодо ризиків і наслідків придбання контрафактних товарів. Також Вероніка Березанська ознайомила учасників засідання з численними заходами просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», які з квітня 2012 року регулярно проводяться серед студентів, школярів, журналістів, представників держорганів та бізнесу. Наступна акція, яка відбудеться за підтримки КМДА, очікується у вересні 2015 року, тож доповідач запросила всіх присутніх долучитись до її організації та проведення. Цю пропозицію учасники засідання підтримали одностайно.
Голова Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВУ) Алла Жарінова, своєю чергою, розповіла про діяльність ДСІВУ і перспективи реалізації державної політики у сфері захисту прав ІВ. Вона підтримала ініціативу тісної співпраці з КМДА та офіційно підписала меморандум (протокол) про спільні наміри та інтереси щодо розвитку сфери ІВ.
« Повернутись до списку новин