З метою підвищення обізнаності та розвитку професійних компетенцій посадових осіб українських митниць щодо захисту прав інтелектуальної власності на кордоні 26 та 27 серпня 2020 року Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби (ДСПКЗ) за сприяння патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» в режимі он-лайн провів практичний семінар: «Інтелектуальна власність: боротьба з контрафактними товарами».
Захід відкрив в.о. директора ДСПКЗ Андрій Войцещук. Він привітав колег та зазначив, що тема семінару є актуальною і важливою, подібні практичні заходи відбуваються четвертий рік поспіль і, до цьогорічних карантинних обмежень, звичайно проходили на майданчику ДСПКЗ: «Незважаючи на ситуацію з пандемією коронавірусу (COVID-19) важливо продовжувати активне професійне спілкування, навчання та обговорення питань захисту прав інтелектуальної власності (ПІВ) на митному кордоні, боротьби із контрафактними товарами та продовжувати налагоджувати співпрацю між митницями та правовласниками», — зазначив А. Войцещук.
У зв’язку з тим, що 30 червня 2020 року набули чинності два накази Міністерства фінансів України №281 та №282 від 09.06.2020 р. щодо сприяння захисту ПІВ митними органами, норми цих наказів стали ключовими темами, винесеними на обговорення.
Серед спікерів семінару: начальник відділу сприяння захисту прав ІВ Управління заходів торгівельної політики Леонід Муромцев, заступник начальника відділу сприяння захисту прав ІВ Управління заходів торгівельної політики Олексій Гащицький, старший проектний менеджер Проектного офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України Павло Рябець, начальник відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності Одеської митниці Артем Тищенко та представник від ДСПКЗ Павло Білецький.
При обговоренні питання даних, які мають бути внесені правовласником при реєстрації у митному реєстрі, що дозволять митним органам при огляді пред’явлених до митного оформлення товарів виявляти товари, що підозрюються у порушенні ПІВ, та не застосовувати заходи сприяння до оригінальних товарів, тобто ідентифікувати оригінальні товари з метою не допущення їх безпідставного затримання в нагоді стали презентації від правовласників, чиї об’єкти ПІВ внесені до митного реєстру. Із такими презентаціями від 8 компаній-правовласників виступили партнер патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України Олександр Пахаренко та юрист компанії Олена Безкоровайна.
Головні очікування правовласників-учасників семінару пов’язані з найскорішим повним оновленням існуючих програмних продуктів, що застосовуються у процесі митного контролю та митного оформлення, та включенням у процес застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії між митними органами, правовласниками і декларантами за новими митними нормами усіх 16 митниць Державної митної служби України для того, щоб напрацьований позитивний досвід Одеської митниці був відпрацьований у всіх митницях України.
Захід пройшов на високому фаховому та організаційному рівні, а його модераторами виступили керівник відділу з реклами та зв’язків із громадськістю компанії «Пахаренко і партнери» Вероніка Березанська та Павло Білецький.