Гаряча лінія

Представник компанії взяв активну участь у дискусії LHS Discussion Hub «Боротьба з піратством в Україні: реалії та перспективи»

25 вересня заступник начальника юридичного відділу патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Євген Компанець взяв активну участь у дискусії Legal High School Discussion Hub «Боротьба з піратством в Україні: реалії та перспективи».

У колі експертів були обговорені наступні питання:

— Ситуація із захистом інтелектуальної власності в Україні, або за що Україну включають у «список 301»;

— Боротьба з піратством в Україні: проблеми правозастосування;

— Боротьба з піратством в Україні: культура та інфраструктура легального споживання контенту;

— Міжнародна співпраця в питаннях протидії порушенням прав інтелектуальної власності.

сайт 1

сайт 2

Євген Компанець, впевнений, що в питаннях боротьби із піратством правовласники мають займати активну позицію, а не чекати, поки все вирішиться з часом або правоохоронні органи самі врегулюють проблемні питання особи приватного права, часто нерезидента. З 2002 року ведеться активна робота щодо вдосконалення законодавства, і нові норми/механізми захисту вже працюють, серед іншого, великі торговельні мережі та сайти з розумінням ставляться до претензій і, зазвичай, оперативно усувають порушення, в т.ч. блокують або видаляють незаконний контент. На думку спікера, для зниження активності порушників та організованих злочинних груп, потрібно знижувати поріг настання кримінальної відповідальності за незаконне використання інтелектуальної власності, адже чинні норми дозволяють притягнути порушника до кримінальної відповідальності лише якщо збитки більші ніж 19200 грн. Особливої важливості в кримінальних провадженнях набуває необхідність забезпечення принципу юридичної визначеності та єдності правозастосування. Крім того, важливим є продовження інституційної реформи правоохоронних органів у частині створення єдиного органу по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності, а також ефективної роботи державних інспекторів з інтелектуальної власності.

Відео за посиланням: https://pravo.ua/online-lhs-discussion-hub-borba-s-piratstvom-v-ukraine-realii-i-perspektivy/

« Повернутись до списку новин