Гаряча лінія

Представники компанії взяли участь у робочій зустрічі в АМКУ

Генеральний директор «Пахаренко і партнери», віце-президент з питань інтелектуальної власності Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), координатор бізнес-ініціативи ІСС щодо зупинення підробок і піратства (BASCAP) в Україні Антоніна Пахаренко-Андерсон, партнер «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України, директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством» (УАПП) Олександр Пахаренко та координатор з підтримки громадських проектів «Пахаренко і партнери» та УАПП, голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine Вероніка Березанська взяли участь у робочій зустрічі «Дослідження впливу Митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності на ринки оптової та роздрібної торгівлі товарами, в т.ч. через мережу Інтернет на прикладі ринку постачання та реалізації мобільних телефонів (смартфонів)», що відбулась 26 червня 2017 року в залі засідань Антимонопольного комітету України (АМКУ).

IMG_5850

Серед учасників були також представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної фіскальної служби України (ДФСУ), Європейської бізнес асоціації, Спілки українських підприємців, представники виробників електронної техніки, науковці, патентні повірені та інші учасники ринку.

IMG_5846

В ході робочої зустрічі присутні дійшли одностайної думки щодо необхідності існування митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності як інструменту протидії потраплянню на територію України контрафактних товарів. Що стосується недопущення зловживань суб’єктами господарювання своїми правами інтелектуальної власності при внесенні промислових зразків і корисних моделей до митного реєстру, то першочерговими є прийняття відповідних змін до чинного законодавства щодо набуття прав на ці об’єкти, які дозволять звести нанівець отримання охоронних документів на не нові об’єкти. На думку представника департаменту організації митного контролю ДФСУ Олексія Гащицького, дещо покращити ситуацію зможе і прийняття урядового законопроекту № 4614 від 06.05.2016 про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

IMG_5849

Учасники зустрічі наголосили, що митний реєстр об’єктів прав інтелектуальної власності є дієвим механізмом боротьби з контрафактними товарами і не має прямого відношення до паралельного імпорту оригінальних товарів та механізму вичерпання прав інтелектуальної власності.

Схожі заходи митного контролю товарів з використанням об’єктів прав інтелектуальної власності запроваджені у всьому світі, Україна зобов’язалась їх дотримуватись при вступі до Світової організації торгівлі та підписанні Угоди про асоціацію з ЄС.

Більше інформації про робочу зустріч шукайте на сайті АМКУ

« Повернутись до списку новин