Гаряча лінія

Представники компанії взяли участь у засіданні робочої групи щодо реформування галузі ІВ в Україні

Вчора в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) відбулось засідання учасників Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення пропозицій стосовно концептуальних засад реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності (ІВ) в Україні, участь у якому взяли генеральний директор компанії «Пахаренко і партнери» Антоніна Пахаренко-Андерсон та координатор з підтримки громадських проектів фірми Вероніка Березанська.

Під час засідання обговорювався нинішній стан галузі ІВ в Україні та були озвучені пропозиції щодо проведення реформ. Зокрема, зважаючи на неефективність чинної державної системи правової охорони ІВ у вирішенні ключових завдань та нездатність забезпечити розвиток сфери ІВ як елементу національної інноваційної системи та базису інноваційної економіки України, було запропоновано реформувати державну систему правової охорони ІВ шляхом створення якісної та ефективної структури організації державного управління сферою ІВ. З цією метою були розроблені концептуальні засади реформування державної системи правової охорони ІВ в Україні. Основними напрямами їх реалізації є:

— запровадження дворівневої структури державної системи правової охорони ІВ, за якої МЕРТ забезпечує формування та реалізацію державної політики в сфері ІВ, а Національний орган інтелектуальної власності України виконує окремі публічні функції (владні повноваження) з реалізації державної політики;

— забезпечення прозорості діяльності Національного органу інтелектуальної власності України;

— реорганізація системи колективного управління майновими авторськими та суміжними правами;

— удосконалення національної правової бази та її гармонізація з актами Європейського Союзу.

Після внесення до тексту обговорюваного проекту озвучених на засіданні пропозицій він буде оприлюднений для широкого обговорення.

« Повернутись до списку новин