Продовжуючи добру ініціативу, компанія «Пахаренко і партнери» знову стала генеральним юридичним партнером Другої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Успішне винoгрaдaрствo і виноробство — 2017», яка відбулась наприкінці лютого в Одесі за сприяння міжнародного проекту «Садівництво і Виноградарство & Напої. Технології та Інновації».
На відміну від минулорічної зустрічі виноградарів та виноробів, котра також проходила в Одесі й мала швидше ознайомчий і настановчий характер, основною метою конференції цьогоріч стали пошук шляхів ефективного розвитку галузі, з урахуванням вимог і стандартів світової економіки, та орієнтація українського виноробства на ринки Європи й світу.
Захід відвідали понад 200 гостей та учасників не лише з України, але й із Німеччини, Австрії, Італії, Румунії, Молдови і Грузії. Можна стверджувати, що Всеукраїнська конференція виноробів набуває статусу Міжнародної і набирає нових обертів! Серед учасників були як відомі й визнані виноградарі та виробники винопродукції, так і нові компанії та винороби-аматори, представники малого бізнесу з різних куточків України.
Традиційно під час конференції пройшов круглий стіл, присвячений актуальним для всіх виноробів питанням інтелектуальної власності, який провели представники патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» у співпраці з Державною службою інтелектуальної власності України.
Модератором круглого столу «Wines of Ukraine: народження бренда» виступила голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine, координатор з підтримки громадських проектів фірми «Пахаренко і партнери» Вероніка Березанська. Вона запевнила аудиторію в тому, що створення та розвиток винного бренда неможливе без інструментів правового захисту, наданих бізнесу спеціальним законодавством у галузі інтелектуальної власності. Без використання торговельних марок, винаходів, корисних моделей, промислових зразків, географічних зазначень, творів, що охороняються авторським правом, ноу-хау та ін. об’єктів інтелектуальної власності сьогодні не може працювати жодне підприємство. Модератор закликала учасників заходу дослухатись до порад колег.
Заступник начальника відділу торговельних марок компанії «Пахаренко і партнери» Анастасія Міндрул розповіла про охорону прав інтелектуальної власності на етапі створення нового винного бренда та перспективи їхнього захисту, окреслила особливості набуття охорони складниками винного бренда при виході на європейський ринок, надавши рекомендації щодо вибору процедури реєстрації об’єктів права інтелектуальної власності для їх виходу на ринок ЄС, озвучила вартість і особливості національних вимог до таких реєстрацій.
Начальник управління правового забезпечення промислової власності Державної служби інтелектуальної власності України Інна Шатова розповіла про торговельні марки та географічні зазначення як інструменти просування винного бренда. Її виступ доповнив презентації інших авторитетних фахівців у сфері захисту інтелектуальної власності інформацією про реєстрацію українських торговельних марок та європейських географічних зазначень. Пані Шатова зосередилась на законодавчих змінах щодо основних об’єктів права інтелектуальної власності, які застосовуються у виноробній галузі, у зв’язку із підписанням Угоди про асоціацію України з ЄС, зокрема проаналізувала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень», навела приклади торговельних марок, застосування назв вин, які є захищеними географічними зазначеннями ЄС, і озвучила прогноз розвитку ситуації на майбутнє. Завершуючи доповідь, Інна Шатова висловила сподівання, що розбудова системи захисту географічних зазначень у нашій державі сприятиме створенню української продукції, яка підкреслить національну ідентичність нашої країни як на внутрішньому, так і на світових ринках.
На завершення круглого столу заступник начальника юридичного відділу компанії «Пахаренко і партнери» Євгеній Компанець розповів про захист прав на винний бренд із використанням норм права інтелектуальної власності та окреслив основні категорії судових спорів у зазначеній галузі, надавши загальні рекомендації для захисту бренда.
Учасники конференції уважно слухали виступи спікерів, активно ставили запитання як під час круглого столу, так і після його завершення, обговорюючи з фахівцями з інтелектуальної власності питання, які їх зацікавили.
Упродовж роботи конференції до уваги учасників була представлена мобільна експозиція Музею підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, що демонструвалась у межах соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» всеукраїнської просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні». Молоді й досвідчені, вітчизняні та іноземні виноградарі й виновиробники з інтересом оглядали контрафактні товари, ставили різноманітні запитання і брали участь у соціальному опитуванні щодо споживання підроблених товарів — їм пропонували заповнити анкети, де необхідно було відповісти на два запитання: чи купував кожен із них підробки та чи були ці покупки свідомими.
Отримані результати показали, що 18% опитаних ніколи не купували контрафактний товар; 27% зізнались, що декілька разів купували підробки, але більше цього не робитимуть; «Купував, і робитиму це надалі» — запевнили 17% респондентів; ніколи не замислювались над тим, оригінальну продукцію вони купують, чи підробку 19% опитаних; ще в 19% були свої варіанти відповіді, приміром: «Товар був так майстерно підроблений, що лише згодом зрозуміла, що насправді це підробка», «На жаль, важливу роль відіграє вартість підробки», «Думаю, що не купував, і не хочу» тощо.
Що стосується «свідомості» покупок, то 17% респондентів робили свідомий вибір на користь підробок, оскільки вони дешевші за оригінал, а якість фальсифікату їх влаштовувала; всього 2% опитаних не зважають на якість товару і свідомо купують підробки лише тому, що вони дешевші за оригінал; 60% несвідомо купували фальсифіковану продукцію, бо сплутали її з оригіналом і лише згодом зрозуміли, що стали власниками підробки; 21% респондентів надали власні відповіді, наприклад: «Цінова політика на оригінал зашкалює», «Не завжди розумію — оригінал тримаю в руках чи підробку» та ін.
На згадку про зустріч та як знак підтримки просвітницької кампанії Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством усі учасники конференції отримали сувеніри з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!».