Гаряча лінія

Презентовано Звіт щодо інституційної розбудови митного захисту прав ІВ

8 листопада 2022 року відбулася онлайн-презентація Звіту щодо інституційної розбудови митного захисту прав інтелектуальної власності. Дослідження здійснено за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» з ініціативи Міністерства фінансів України.

«Захист прав інтелектуальної власності – важливий елемент безпекової функції митниці. Водночас це створення умов для залучення інвестицій: до країн, які ефективно захищають інтелектуальні права, охоче приходять інвестиції та капітали. І це є одним із маркерів цивілізованого ведення бізнесу. Впевнений, що експертні рекомендації наших партнерів Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» сприятимуть розвитку захисту інтелектуальної власності на українській митниці», – зазначив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Під час заходу презентовано результати аналізу виконання митними органами функції сприяння захисту прав інтелектуальної власності та рекомендації за такими напрямами як:

· бізнес-процес та його ефективність;

· структуру, функції залучених підрозділів, бажані компетенції;

· нову систему ключових показників ефективності;

· додаткові необхідні законодавчі зміни та ІТ рішення, рекомендації з покращення роботи аналізу ризиків.

«Поліпшення системи захисту прав інтелектуальної власності під час митних операцій на основі найкращих світових практик є важливим кроком для ефективної роботи митниці, Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» уже тривалий час надає експертну підтримку трансформаційним процесам у митних органах. Ми впевнені, що це приведе до зростання міжнародної торгівлі малих і середніх підприємств і в результаті матиме прямий позитивний ефект на швидке економічне відновлення нашої країни», – повідомила керівниця Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олеся Залуська.

«Держмитслужба постійно аналізує реалізацію державної митної політики у сфері сприяння правовласникам у захисті майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності. Спільно з експертами USAID визначено основні вектори удосконалення діяльності з недопущення переміщення через митний кордон України контрафакту. Реалізація рекомендацій, наданих експертами, дозволить зробити потужний крок у досягненні максимальної ефективності у цьому напрямі», – підкреслив заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов.

У заході взяли участь більше 50 учасників, серед яких правовласники, науковці, представники юридичних фірм та експертних груп. Представники влади та бізнесу обговорили практичні кроки реалізації рекомендацій, представлених експертами – розробниками Звіту. Зокрема, було підкреслено необхідність продовження цифрової трансформації митниці, а також розвитку системи управління ризиками. Учасники домовилися підтримувати тісний діалог влади та бізнесу в сфері митного захисту прав інтелектуальної власності.

Довідково

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Ознайомся з презентацією дослідження можна за посиланням: https://bit.ly/3tgjF2F

Джерело інформації:

Державна митна служба України

звіт митниця на сайт

« Повернутись до списку новин