5 червня світова спільнота відзначає «Всесвітній день боротьби з підробками», започаткований у 1999 році Всесвітньою групою з боротьби з підробками (GACG Network).
Україна долучилася до цього просвітницького руху у 2012 році, запустивши за ініціативи Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством та за підтримки державних органів та організацій системи інтелектуальної власності безстрокову національну просвітницьку кампанію «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні». Супроводжує просвітницьку діяльність Альянсу патентно-правова фірма Пахаренко і партнери, для співробітників якої це є соціально відповідальна діяльність, направлена на формування раціональної моделі споживання та підвищення рівня обізнаності українців щодо ризиків і наслідків придбання контрафактних товарів.
6 червня 2024 року ІР офіс спільно з Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством (UAACP) провели для викладачів Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) черговий спеціалізований захід «Українці проти контрафакту!» в межах зазначеної просвітницької кампанії в форматі онлайн (із записом заходу можна ознайомитись за посиланням https://youtu.be/LkO5e1QSJ1g ).
Як наголосив на відкритті заходу директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (UAACP) Олександр Пахаренко: «Підробки існують в усіх галузях промисловості і стосуються всіх об’єктів прав інтелектуальної власності. Підвищення рівня обізнаності споживачів щодо масштабів проблеми виробництва та продажу контрафактних та піратських товарів є одним із ефективних шляхів боротьби із цією злочинною загрозою, тому що боротьба не може бути ефективною без широкої підтримки суспільством!
Головний меседж UAACP співвітчизникам такий — український споживач повинен усвідомити, що купуючи контрафактний товар, можна не тільки нашкодити своєму здоров’ю, а й своїми діями підтримати тіньовий бізнес і організовану злочинність, а від цього страждає економіка нашої країни, безпека, екологія та благополуччя кожного з нас. Наше головне завдання виховати в суспільстві нульову толерантність до придбання підробок і в результаті змінити свідомість споживачів на користь оригінальних товарів.
Час змін настав: кожен з нас має займати активну позицію у боротьбі з підробками: «Свідома відмова від купівлі контрафактних товарів, починається із себе»!
Поважай себе – купуй оригінал! Це гасло повинне стати в ці безпрецедентні кризові часи єдино можливим вибором кожного українця».
Колегу підтримала у своєму виступі Вероніка Березанська, координатор з підтримки громадських проектів UAACP, яка серед іншого наголосила, що лише спільними зусиллями митних, правоохоронних, експертних, судових органів, правовласників, усіх зацікавлених осіб, можна запобігти ще більшому розповсюдженню злочинної загрози, якою є виробництво і продаж контрафактної продукції. Це треба робити за рахунок: припинення незаконних виробництв; відслідковування «ланцюгів поставок» та призупинення контрафактної продукції на митному кордоні; удосконалення системи судового переслідування та ліквідації незаконних мереж та підвищення рівня обізнаності споживачів щодо масштабів проблеми виробництва та продажу контрафактних товарів. Саме на останньому способі боротьби із контрафактом і була зосереджена презентація представниці UAACP.
Отримати більш детальну інформацію про захід та ознайомитесь із озвученими презентаціями можна за посиланням https://nipo.gov.ua/ukraintsi-proty-kontrafaktu-2024/
Український альянс по боротьбі з підробками та піратством щиро вдячний керівництву та викладачамДТЕУ за участь в заході та ІР офісу і особисто його директорці Олені Орлюк за підтримку просвітницької кампанії і за співорганізацію червневого заходу!
Дякуємо ЗСУ за можливість проведення заходу!
Разом — ми сила! Тому об’єднуємось заради економічного благополуччя України!
« Повернутись до списку новин