Гаряча лінія

Спеціалізований митний семінар — не тільки майданчик підвищення кваліфікації, але й унікальна професійна платформа для спілкування митників та правовласників

Патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери» вдячна Мінфіну за врахування в майбутніх змінах до МКУ раніше підготовлених нами пропозицій, які знайшли своє відображання в нормах Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. Однак вимушені виказати своє занепокоєння з приводу пропозиції виключення представників правовласників із об’єму поняття МКУ. Така пропозиція ніколи не подавалась професійною спільнотою і не могла бути подана з огляду на важливу роль, яку відіграють представники правовласників при захисті інтересів своїх клієнтів на митниці та в судах. Професійна спільнота впевнена, що ефективний захист прав ІВ неможливий без участі осіб, які діють від імені правовласника в межах наданих повноважень. Тому звертаємось до представників Мінфіну, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України не допустити погіршення умов захисту прав ІВ на шляху до євроінтеграції нашої держави і залишити чинним визначення поняття правовласник в діючому МКУ.

8 листопада Європейська Комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу. Як відомо окрема глава у Звіті Єврокомісії (Ukraine 2023 Report) присвячена ІВ, де зокрема зазначено, що законодавство України про захист прав ІВ загалом відповідає EU acquis. Однак залишаються недоліки у боротьбі з піратством та контрафактною продукцією, оскільки Україна є одним із чотирьох основних транзитних пунктів для поставок контрафактної продукції до ЄС. Саме тому проведення подібних заходів має надзвичайно важливе значення для досягнення поставлених Єврокомісією перед нашою державою цілей.

Патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», як юридичний представник з питань захисту прав ІВ на території України низки компаній-правовласників (власників світових брендів) висловлює щиру подяку колективу Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби (ДСПКЗ) за запрошення до участі та професійну організацію заходу.

Враховуючи, що сьогодні відсутні інші майданчики для спілкування митників та представників зацікавленої громадськості, ми повністю підтримуємо пропозиції озвучені митниками на семінарі щодо доцільності подальшої організації подібних заходів із розширенням цільової аудиторії, зокрема включенням до неї керівників митниць, представників спеціалізованих підрозділів щодо сприяння захисту прав ІВ, підрозділів боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, юридичних підрозділів Держмитслужби, представників системи охорони прав ІВ, широкого кола правовласників і готові брати участь  в їх організації та роботі.

Ф0

Більш детально ознайомитись із подіями, що відбувались 7-8 листопада 2023 року на спеціалізованому заході для посадових осіб управлінь, відділів (секторів) забезпечення митного контролю та оформлення, управлінь, відділів (секторів) боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, митних постів митниць, за тематикою: «Інтелектуальна власність: боротьба з контрафактними товарами», організованому Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби можна за посиланням 07-08.11.2023 – Customs Khmelnytskyi

« Повернутись до списку новин