2017 рік для сфери інтелектуальної власності в Україні розпочався активно: одразу декілька законопроектів, що пропонують певні зміни в галузі, внесено до Верховної Ради в січні.
Так, проект Закону про виноград та виноробну продукцію № 5667 від 19.01.2017 нардепа Урбанського пропонує, зокрема, унормувати процедуру захисту на території України географічних зазначень ЄС на виноробну продукцію та уточнити деякі терміни й визначення. Наприклад, «шампанським України класичним та/або ігристим України класичним» можна буде назвати лише біле ігристе вино, процес шампанізації якого проходив у пляшках з наступною трирічною витримкою. Також даний документ визначає, що «фальсифікація виноробної продукції — це умисна з корисливою метою підробка виноробної продукції за походженням (місцем виробництва) або її складом шляхом додавання нешкідливих чи шкідливих для здоров’я людини речовин, виготовлення сурогатів у процесі виробництва, транспортування, зберігання та продажу, неправомірне використання знака для товарів і послуг, копіювання форми упаковки, зовнішнього оформлення, а також пряме відтворення товару іншого суб’єкта господарювання з самовільним використанням його імені».
Одразу два законопроекти, спрямовані на приведення у відповідність законодавства України у сфері інтелектуальної власності до законодавства ЄС, надійшло до Верховної Ради 23.01.2017 р. від Кабінету Міністрів України: проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів № 5694 та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності № 5699. Перший документ пропонує, зокрема, надати нове визначення термінам «компонування напівпровідникового виробу», «напівпровідниковий виріб», уточнити умови надання правової охорони та умови охороноздатності компонування напівпровідникового виробу, переглянути вимоги до заявки на реєстрацію, удосконалити порядок проведення експертизи заявок та уточнити перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації компонування напівпровідникового виробу тощо. Другий нормативний акт запроваджує процедуру адміністративного оскарження виданих свідоцтв на промислові зразки («post-grant opposition») як дієвий механізм боротьби з «патентним тролінгом».
Наразі всі нормотворчі документи опрацьовуються профільними комітетами, їхній подальший шлях відстежуйте на сайті Верховної Ради України.
« Повернутись до списку новин