Гаряча лінія

У Києві пройшов ІІ Міжнародний форум з інтелектуальної власності IPF 2015

18 червня в Києві пройшов ІІ Міжнародний форум з інтелектуальної власності IPF 2015, організатором якого виступило видання «Юридична практика», а одним із генеральних партнерів — патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери». Захід відвідали представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВУ), Вищого господарського суду України (ВГСУ), провідні юристи та відомі науковці.

Загалом форум складався із чотирьох частин: сесії «Майбутнє сфери інтелектуальної власності України» і «Вектор розвитку інтелектуальної власності України в контексті співпраці з ЄС та США», паралельні секції «Патентне право. Комерційні позначення» та «Авторське право. Право ІВ в Інтернеті», закінчували сесією «Судова практика з інтелектуальних спорів». Серед доповідачів уже відомі й шановані в Україні фахівці з інтелектуальної власності: голова ДСІВУ Алла Жарінова, голова ВГСУ Богдан Львов, голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Олена Орлюк та багато інших знаних спеціалістів.

Модератором другої сесії був Олександр Пахаренко — партнер фірми «Пахаренко і партнери», директор Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством, адвокат, патентний повірений України.

IMG_1432

У межах цієї сесії виступили: начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВУ Інна Шатова, прокурор відомства Вищого касаційного суду в Бухаресті (Румунія) Моніка Поп, регіональний аташе з питань інтелектуальної власності в Росії, СНД і Грузії, представник Іноземної комерційної служби США / Відомства з патентів та товарних знаків США, посольства США Дональд Таунсенд, генеральний директор Національної асоціації із захисту торговельних марок (ANDEMA, Іспанія) Хосе Марено, старший юрист ЮФ Sayenko Kharenko Олег Климчук та керівник Бюро захисту інтелектуальної власності Global Spirits Олена Тищенко. Спікери висвітлили свої погляди на подальший розвиток сфери ІВ в Україні, пояснили правила поведінки на європейському ринку та чому українським заявникам слід уже зараз потурбуватись про захист своїх прав у ЄС, розповіли про механізми імплементації положень Угоди про асоціацію з ЄС та подискутували щодо готовності географічних зазначень, належних українським компаніям, до «життя» за європейськими правилами.

IMG_1433

IMG_1431

 

На завершення заходу відбулось вручення нагород за видатні досягнення в галузі інтелектуальної власності. Так, держслужбовцем року в сфері ІВ визнана Інна Шатова, за розвиток системи захисту інтелектуальної власності нагороджений Ігор Бенедисюк, а юридичною фірмою року в сфері ІВ названа ППФ «Пахаренко і партнери».

Отримуючи нагороду, генеральний директор фірми «Пахаренко і партнери» Антоніна Пахаренко-Андерсон підкреслила, що таке високе визнання компанії — це результат професійної роботи всього колективу, й зазначила, що «інтелектуальна власність як наркотик — почавши цим займатись, зупинитись уже не можливо, тож усі присутні в залі «хворіють на ІВ» і це вже на все життя». Антоніна Павлівна побажала всім учасникам форуму в перспективі обов’язково стати номінантами й переможцями такого престижного рейтингу.

IMG_1434

_DSC1385-for veb

 

Більше інформації про IPF 2015 можна знайти на сайті «Юридичної практики» та ДСІВУ.

« Повернутись до списку новин