Представники місії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) 12 та 13 вересня 2018 року провели дві зустрічі в Україні. Зокрема, 12 вересня 2018 року вони відвідали Вищу кваліфікаційну комісію суддів України (Комісія), високо оцінили заходи, які впроваджує Комісія для ефективного проведення конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності й наголосили, що готові допомогти майбутнім суддям переймати найкращі міжнародні практики з розгляду та врегулювання питань, пов’язаних з правозастосуванням у діяльності правоохоронних і митних органів України, вирішенням спорів, інтелектуальною власністю, авторським правом та піратством у мережі Інтернет, винаходами та корисними моделями, питаннями примусового ліцензування й питаннями, що стосуються торговельних марок.
Також під час робочої зустрічі члени Комісії поінформували гостей з WIPO про особливості процедур, які здійснюються Комісією, зокрема: проведення кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, добір кандидатів на посаду судді місцевих судів, переведення суддів без конкурсу у зв’язку із реорганізацією, ліквідацією або призупиненням діяльності судів, відрядження суддів до інших судів, другий конкурс до Верховного Суду, конкурс до Вищого антикорупційного суду, конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності тощо.
Стадіями конкурсу до вищої установи з розгляду питань, пов’язаних з інтелектуальною власністю, є: встановлення відповідності осіб вимогам закону; проведення спеціальної перевірки; кваліфікаційне оцінювання, яке включає тестування на знання права, практичне завдання, тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей, зокрема інтерв’ю з психологом, дослідження досьє та співбесіда з Комісією, формування рейтингу та визначення переможців.
За результатами встановлення відповідності осіб вимогам до кандидата на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності до участі у конкурсі допущено 219 осіб. На сьогодні участь у конкурсі беруть 214 осіб.
10 вересня 2018 року Комісією призначено проведення 03 жовтня 2018 року іспиту під час кваліфікаційного оцінювання в межах цього конкурсу, а у продовж IV кварталу 2018 року заплановано проведення співбесід із кандидатами, які успішно складуть іспит.
З делегацією від України спілкувались від WIPO: помічник координатора програм відділу країн з перехідною економікою та розвинених країн Олександр Шевченко; директор з питань міжнародного співробітництва Федералістського товариства правових та суспільно-політичних досліджень Джим Келлі та його заступник Пол Зіммерман. Від ВККСУ участь у заході взяли члени Комісії та представники від Мінекономрозвитку і Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності.
Учасники зустрічі домовились про співпрацю в рамках повноважень Комісії щодо створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
Також 13 вересня іноземні колеги завітали до Касаційного господарського суду Верховного суду (КГС ВС). Там вони із суддями КГС ВС обговорили актуальні питання у сфері інтеллектуальної власності. У заході взяв участь заступник Голови ВС, голова КГС ВС Богдан Львов. Він, зокрема, розповів представникам місії WIPO про передумови і перспективи створення в Україні Вищого суду з питань інтелектуальної власності, структуру та організацію роботи, спеціалізацію палат КГС ВС тощо.
«За період функціонування системи господарських судів нам вдалося підготувати фахівців у сфері інтелектуальної власності. Сподіваємось, що відповідні знання, зокрема щодо процедури арбітражу, медіації позитивним чином будуть реалізовані і в новелах чинного законодавства», – зазначив очільник суду.
Крім того, Богдан Львов наголосив, що багаторічний досвід і напрацювання суддів господарських судів втілені у «Посібнику для суддів з інтелектуальної власності». За його словами, цей практичний довідник щодо судового розгляду справ у сфері захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності сприятиме формуванню єдиних підходів і забезпеченню ефективного судочинства.
У свою чергу Джим Келлі розповів про головні аспекти діяльності WIPO, а саме: сприяння охороні інтелектуальної власності в усьому світі шляхом забезпечення співробітництва між державами та забезпечення адміністративного управління багатосторонніми договорами, що регулюють правові та адміністративні аспекти інтелектуальної власності, обмін інформацією, надання технічної, організаційної та консультативної допомоги державам-членам WIPO, сприяння у розв’язанні спорів у сфері інтелектуальної власності між суб’єктами приватного права тощо.
На завершення зустрічі учасники подякували за конструктивний діалог і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.
За матеріалами ВККС України: https://vkksu.gov.ua/ua/news/tchlieni-komisii-zustrilisia-z-priedstawnikami-misii-wsieswitnoi-organizacii-intieliektualnoi-wlasnosti-wipo/
За матеріалами КГС ВС: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/554660/
« Повернутись до списку новин