Гаряча лінія

Успішному виноградарству в Україні бути!

12 лютого 2016 року Всеукраїнська науково-практична конференція «Успішне виноградарство в Україні — 2016» зібрала в Одесі більше 200 виноградарів і виноробів з-понад 40 підприємств із різних куточків України, а також Молдови, Франції, Італії, Португалії, Німеччини. Компанія «Пахаренко і партнери» виступила генеральним юридичним партнером заходу, який проходив під егідою Національної академії аграрних наук України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, за підтримки Одеської, Миколаївської, Херсонської, Закарпатської та Запорізької обласних адміністрацій. Організували конференцію Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова», Українське бюро винограду і вина, Земельний союз України та редакція міжнародного спеціалізованого проекту «Садівництво та Виноградарство & Напої. Технології та Інновації».

Учасники заходу обговорювали, як змінити ситуацію у виноградарсько-виноробній галузі України на краще, спільно намагались відшукати розв’язання основних проблем, закликали до єднання та консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін. Належну увагу приділили й питанням дотримання високої якості продукції: говорили не лише про стан галузі та законодавчі нюанси в сфері земельних відносин, але й про останні досягнення виробників засобів захисту рослин, техніки для виноградарства, матеріалів для обробки виноматеріалів і гігієни виробництва.

У межах конференції відбувся круглий стіл «Торговельні марки та географічні зазначення як інструмент просування виноробної продукції на європейський ринок», модератором якого виступила координатор з підтримки громадських проектів компанії «Пахаренко і партнери» Вероніка Березанська.

IMG_5110-mini

IMG_5480-mini

IMG_5474-mini

Під час круглого столу авторитетні фахівці у сфері захисту прав інтелектуальної власності розповіли учасникам про порядок використання географічних найменувань продукції та створення вин, контрольованих за місцем походження. Чимало уваги було приділено обговоренню аспектів Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом (далі — Угода), які стосуються гармонізації із законодавством ЄС порядку використання торговельних марок і географічних зазначень (далі — ГЗ), зареєстрованих для вин і спиртних напоїв. Учасники круглого столу ознайомились із переліком охоронюваних в Україні ГЗ, дізнались, для яких конкретно ГЗ ЄС в Україні встановлено 10-річний перехідний період і які тимчасові заходи використання ГЗ ЄС в Україні встановлено відповідно до Угоди. Також обговорили тему зростання активності асоціацій виноробів у виробництві вин, контрольованих за місцем походження.

За результатами круглого столу було прийняте рішення акумулювати пропозиції щодо вдосконалення системи охорони інтелектуальної власності країни і разом із підсумковим документом, у якому будуть сформульовані пропозиції учасників ринку стосовно реформування і розвитку виноградарсько-виноробної галузі України, спрямувати їх в усі владні структури.

IMG_2041-mini

IMG_2063-mini

Протягом дня для учасників конференції працювала виставка технологій та обладнання для успішного виноградарства, на якій провідні виробники й дистриб’ютори матеріалів, обладнання і комплексних рішень з України та європейських країн представили останні розробки — від регуляторів росту, засобів захисту рослин, систем живлення і зрошування до ємностей для бродіння і повного оснащення виноробні. На завершення ділової програми відбулась презентація кращих українських вин.

« Повернутись до списку новин