Гаряча лінія

Відкрито доступ до «WIPO Pearl» — безкоштовної багатомовної термінологічної бази даних

Нещодавно Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) ввела в дію нову базу даних, яка надає безкоштовний доступ до величезної багатомовної науково-технічної термінології.

Через свій мережевий інтерфейс «WIPO Pearl» (http://www.wipo.int/wipopearl/search/home.html) сприяє точному й послідовному використанню термінів у різних мовах та полегшує пошук і спільне використання науково-технічних знань.

На початковій стадії ця база даних містить терміни, знайдені в заявках, поданих у межах Договору про патентну кооперацію (PCT) ВОІВ, а надалі вона включатиме добірки з інших галузей ВОІВ, таких як торговельні марки, промислові зразки і термінологія з інших договорів, адміністративні функції яких виконує ВОІВ.

Понад 90 000 термінів і 15 000 понять 10 мовами внесені й перевірені експертами-лінгвістами та термінологами ВОІВ-PCT, котрі мають досвід роботи з технічними документами багатьма мовами. Планується регулярно поповнювати ці дані.

«WIPO Pearl» пропонує величезні пошукові можливості, включаючи здатність обирати мову оригіналу і мову перекладу, пошук за предметними галузями, а також з використанням скорочень, так само як і можливості «нечіткого», «чіткого» пошуку та пошуку з використанням булевих операторів.

Користувачі можуть швидко отримувати перелік результатів, який можна розширювати, і одночасно переглядати «понятійні карти», що показують взаємозв’язки між суміжними поняттями, поділені на мови та предметні галузі; наприклад, вони можуть показувати поняття, ширші чи вужчі за своїми масштабами, ніж інші поняття.

Доступ до «WIPO Pearl» можна отримати з довідкової сторінки веб-сайту ВОІВ (http://www.wipo.int/reference/ru/), або з технологічної бази даних PATENTSCOPE ВОІВ (http://www.wipo.int/patentscope/ru/), яка на сьогодні містить майже 40 мільйонів патентних файлів, або з інших придатних для пошуку інформаційних фондів ВОІВ.

Більш детальну інформацію шукайте на сайті ВОІВ.

« Повернутись до списку новин