27 липня 2018 року було оголошено, що Європейська Комісія рекомендує ЄС приєднатися до Женевського акту Лісабонської угоди, що стосується географічних зазначень.
У Лісабонській угоді, прийнятій 1958 року, адміністративні функції якої виконує ВОІВ, пропонується спосіб охорони найменувань місця походження товарів шляхом єдиної реєстрації. У травні 2015 року до Угоди було внесено зміни внаслідок прийняття Женевського акту, яким обсяг угоди було розширено і яка окрім найменувань місць походження почала включати і усі географічні зазначення та дозволила можливість приєднання міжнародних організацій, таких як ЄС.
На сьогоднішній день Лісабонська угода налічує 28 держав-учасниць, з-поміж яких 7 держав є членами ЄС. Приєднання ЄС до Угоди уможливить забезпечення швидкої, необмеженої в часі охорони європейських географічних зазначень на високому рівні в усіх теперішніх і майбутніх державах-учасницях Женевського акту.
Зараз Єврокомісія планує підготувати рекомендацію Раді ЄС щодо доцільності приєднання ЄС до Женевського акту для того, щоб мати змогу у повній мірі використовувати переваги зміненої Лісабонської системи.
Україна не є стороною Лісабонської угоди.
« Повернутись до списку новин