Гаряча лінія

Європейська Комісія разом з EUIPO розробила Рекомендації щодо боротьби з контрафактом

Сьогодні Комісія прийняла Рекомендацію щодо боротьби з контрафактом https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_24_1551  , як офлайн, так і онлайн, і посилення захисту прав інтелектуальної власності (ПІВ). Рекомендація, також відома як інструментарій ЄС проти підробок, спрямована на сприяння співпраці між правовласниками, постачальниками послуг і правоохоронними органами, одночасно заохочуючи передовий досвід і використання сучасних інструментів і технологій.

Права інтелектуальної власності відіграють значну роль в економіці ЄС, діяльність, пов’язана з інтелектуальною власністю, становить майже 50% ВВП ЄС і забезпечує майже 40% робочих місць. На жаль, контрафакт та піратство стали актуальною проблемою, підриваючи інвестиції та інновації для компаній ЄС і створюючи ризики для споживачів і навколишнього середовища. Малі та середні підприємства є особливо вразливими в цьому ландшафті та мають набагато більше шансів зазнати краху внаслідок порушення прав інтелектуальної власності, ніж великі компанії.

Контрафакт – це проблема, яка виходить за межі предметів розкоші та вплинула на різноманітні товари від повсякденних товарів, таких як продукти харчування, косметика та текстиль, до основних запасних частин для вітрових турбін, поїздів і літаків. У 2019 році контрафактна продукція становила майже 6% усього імпорту ЄС, сягнувши вартості 119 мільярдів євро, що призвело до втрати 670 000 робочих місць і 15 мільярдів євро податкових надходжень.

Рекомендація є продовженням Плану дій з інтелектуальної власності на 2020 рік , згідно з яким Комісія взяла на себе зобов’язання посилити захист ПІВ, ухваливши Закон про цифрові послуги та створивши набір інструментів для боротьби з підробкою, який буде прийнято разом із цією Рекомендацією.

Рекомендація, опублікована сьогодні, базується на результатах широких консультацій, частково проведених EUIPO через Обсерваторію ЄС з порушень ПІВ.

Рекомендація, також відома як «Набір інструментів проти контрафакту», містить стратегічні ініціативи щодо боротьби з підробкою та посилення захисту прав інтелектуальної власності. Вона розглядає проблеми контрафакта та піратства за допомогою інструментів і рекомендацій у п’яти ключових сферах:

  1. Сприяння співпраці, координації та обміну інформацією.
  2. Вдосконалення процедур захисту прав інтелектуальної власності.
  3. Адаптація практик інтелектуальної власності до ШІ та віртуальних світів.
  4. Надання МСП інструментів для кращого захисту їхніх нематеріальних активів.
  5. Підвищення обізнаності з ІВ, навчання та навчання серед усіх відповідних зацікавлених сторін.
« Повернутись до списку новин