Гаряча лінія

З нагоди Всесвітнього дня інтелектуальної власності відбувся спільний освітньо-просвітницький захід PLASKE Academy, Одеської митниці, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством та патентно-правової фірми «Пахаренко та партнери» — «Практика застосування заходів щодо захисту прав інтелектуальної власності на митниці»

Сьогодні 26 квітня 2023 року світова спільнота відзначає Всесвітній день інтелектуальної власності, заснований  Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) у 2000році.

Нажаль, Україна і досі не може святково відзначати цей день, оскільки 26 квітня минають вже 37 роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала великою трагедією для нашої країниі ми вшановуємо пам’ять усіх загиблих від цієї жахливої катастрофи.

Однак, на наш погляд, провести в цей день саме такий захід до Всесвітнього дня інтелектуальної власності, нам здалося гарної ідеєю, яку ми і втілили в життя разом з шановними колегами. Кожен бажаючий може переглянути запис цієї події на YouTube  за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=1zO8PNLZM4c і скласти власну думку.

26 -1

Цьогоріч ВОІВ проводить цей день під слоганом «Жінки та Інтелектуальна власність: прискорення інновацій та творчості». Таким чином фахова спільнота відзначає зусилля жінок-винахідниць, творців і підприємців у всьому світі та їх новаторську роботу. В Україні жінки в ІВ відіграють іноді ключову роль у розвитку сфери інтелектуальної власності. Відмітимо лише двох визначних колег, як зробили значний внесок в становлення системи охорони та захисту прав ІВ в Україні: перша, жінка-легенда в сфері ІВ, признаний гуру ІВ, засновниця однієї із перших юридичних компаній, які спеціалізуються на ІВ — Антоніна Пахаренко-Андерсон і друга, нинішня очільниця українського патентного відомства — державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ) — Олена Орлюк, яка будучи директоркою Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, до речі також першою за історію цього ВУЗУ жінкою-керівником, погодилась на пропозицію очолити ІР офіс та втілити в життя розроблені за її участі законодавчі норми у сфері ІВ. Бажаємо обом видатним жінкам досягти своїх мрій!

Спікерами на заході виступили Артем Тищенко, начальник відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності Одеської митниці, Олександр Пахаренко, директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (UAACP), партнер ППФ «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України та Вероніка Березанська, координатор з підтримки громадських проектів  UAACP, керівник відділу реклами та зв’язків з громадськістю ППФ «Пахаренко і партнери».

26 -326 -4Спікери висвітлили теми — Інтелектуальна власність та її роль в розвитку України. Боротьба з контрафактом та просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», Практика застосування заходів сприяння захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України та Роль правовласника при захисті прав інтелектуальної власності на митниці.

Учасники заходу були активні в своїх запитаннях, на які отримали розгорнуті відповіді від спікерів.

Дякуємо усім соорганізаторам за допомогу в організації та роботі заходу, а всім учасникам за участь та цікаві питання!

Дякуємо ЗСУ за можливість провести захід!

Слава Україні!

26 -2

« Повернутись до списку новин