Гаряча лінія

Контрафакт не потрапив на ринок України

Відповідно до чинного законодавства митниці України сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності. Саме тому починати боротьбу з контрафактною продукцією ми рекомендуємо з реєстрації в митному реєстрі об’єктів прав інтелектуальної власності.

Після призупинення митного оформлення можна захистити права інтелектуальної власності в досудовому та судовому порядку. При цьому якщо імпортер визнає порушення прав правовласника і згоден підписати мирову угоду, то його не притягують до адміністративної відповідальності, а товар знищується за спрощеною процедурою. Якщо ж імпортер не визнає порушення прав правовласника, захист прав здійснюється в порядку адміністративного і цивільного судочинства.

За результатами практики нашої компанії в цій галузі, до митного реєстру було внесено близько 90 об’єктів інтелектуальної власності. Ми постійно співпрацюємо з митними органами у випадках призупинення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності та їх контрафактності.

Так, наприклад, за останні два літніх місяці 2014 року завдяки тісній співпраці нашої компанії з Південною митницею вдалося запобігти ввезенню до України значної кількості фальсифікованої продукції і припинити порушення прав інтелектуальної власності.

Протягом липня-серпня в зоні діяльності Південної митниці відповідно до ст. 399 (призупинення митного оформлення товарів на підставі даних митного реєстру) Митного кодексу України (далі — МКУ) під час здійснення митного контролю було призупинене митне оформлення таких вантажів: шкільні рюкзаки (понад 1000 штук), газонокосарки (понад 2000 штук), бензопили (понад 200 штук) і тримери з бензиновим двигуном внутрішнього згоряння (понад 100 штук).

За той же період, на підставі ст. 400 (призупинення митного оформлення товарів за ініціативою органу доходів та зборів) МКУ, Південною митницею було призупинене митне оформлення жіночих сумок (майже 550 штук) і ременів (понад 2000 штук).

В усіх випадках призупинення митного оформлення відбулось через виявлення співробітниками митниці ознак порушення прав інтелектуальної власності — нанесення на товар відомих торговельних марок або позначень, схожих до ступеня сплутування з торговельними марками, внесеними до митного реєстру або які мають міжнародну реєстрацію.

Згідно з вимогами МКУ, для сприяння захисту майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності співробітники Південної митниці звернулись до компаній — власників прав на торговельні марки, внесені до митного реєстру, або до власників торговельних марок, які охороняються відповідно до закону, і повідомили про факти пред’явлення товарів із нанесеними на них схожими позначеннями до митного оформлення.

Провівши всі необхідні дослідження, представники компаній-правовласників дійшли висновку, що імпорт зазначених товарів порушує належні їм майнові права інтелектуальної власності на торговельні марки, оскільки даний товар є фальсифікованим.

Щоб усунути ознаки порушення прав інтелектуальної власності, відповідно до ст. 402 (заміна маркування на товарах та їх упаковці) МКУ необхідно провести демаркування контрафактної продукції та її упаковки, заздалегідь отримавши на це згоду правовласника.

Зрештою, позначення, які порушували права інтелектуальної власності компаній-правовласників, були видалені з товарів та упаковки, і за згоди правовласників згідно з п. 11 ст. 399 МКУ митне оформлення даних товарів було поновлене.

За власною інформацією

« Повернутись до списку новин