Гаряча лінія

Нові кодекси стали реальністю!

22 листопада 2017 року Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», інформацію розміщено на офіційному сайті Президента України.

Верховна Рада України ухвалила судову реформу 3 жовтня 2017 року.

Цим Законом запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни до правил кримінального процесу.

Законопроект, за повідомленням адміністрації Президента, був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів і покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність із кращою європейською та міжнародною практикою. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років.

Норми цього закону розширюють способи судового захисту та засоби доказування у судовому процесі, забезпечують його відкритість та прозорість, добросовісність користування процесуальними правами, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ та правову визначеність, тощо. Також передбачене запровадження системи «електронного суду», яка спростить комунікацію із судом та зменшить витрати на утримання судової системи.

Наразі документ опублікований у парламентському виданні «Голос України», набрання чинності його відбудеться з дня початку роботи Верховного Суду.

 

З повним текстом новини можна ознайомитися на сайті Президента України http://www.president.gov.ua/news/prezident-dav-start-reformuvannyu-procesualnogo-zakonodavstv-44578

Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів на офіційному веб-порталі ВРУ http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61415

« Повернутись до списку новин