Гаряча лінія

Захищай права ІВ та не порушуй їх: студенти НПУ імені М.П. Драгоманова долучились до просвітницької кампанії!

27 березня 2018 року на запрошення  факультету політології та права Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) за підтримки патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» провів чергову соціальну акцію  «Я купую справжнє! Я не купую підробок!»  безстрокової просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні».

Студентам факультету політології та права I та IV курсів про просвітницьку акцію розповіли керівник юридичного відділу компанії «Пахаренко і партнери», адвокат Анна Прохорова та юрист компанії Ігор  Алфьоров.

29665946_1738537926184361_864093064_n

Також Анна Прохорова виступила перед аудиторію з доповіддю «Захист прав на торговельну марку: український case study». Вона, зокрема, розповіла молодим колегам про компанії-правовласників із ТОП-100 найдорожчих брендів, про важливість захисту торговельної марки від порушення, а також відзначила найбільш значущі справи галузі за останні роки та окреслила існуючі можливості захисту порушених прав для власників торговельних марок, зокрема, досудовий порядок врегулювання спору шляхом направлення попереджувальних листів, звернення до органів антимонопольного комітету за захистом від недобросовісної конкуренції та судовий порядок. На завершення виступу Анна Прохорова закликала студентів факультету політології та права бути не лише відповідальними споживачами, а і відповідальними правниками, особлива місія яких також полягає у винайденні шляхів взаємодії із державними органами навіть тоді, коли вони особливо не бажають взаємодіяти.

9

5

10

Також  до уваги студентів та викладачів вузу були запропоновані експонати мобільного Музею підробок УАПП — зразки контрафактної та піратської продукції з незаконним використанням знаків для товарів і послуг відомих вітчизняних та зарубіжних товаровиробників, які надані в музей переважно компанією «Пахаренко і партнери». Враховуючи, що підробляють майже всі товари загального вжитку, на огляд були представлені зразки контрафактного одягу, взуття, аксесуарів, різноманітних упаковок, хімічні засоби, косметичні, дитячі та канцелярські товари. Всі бажаючі змогли особисто розглянути експозицію та спробувати розпізнати підробку. На запитання учасників акції відповідав Ігор  Алфьоров і, зі свого боку, він також розповідав про нелегальне виробництво контрафактної продукції та шляхи її розповсюдження, про небезпеку придбання підробок та надавав поради як не купити фальсифікат.

6

2

7

Традиційно в межах акції проходило дослідження громадської думки щодо споживання підроблених товарів — студенти заповнювали анкети, відповідаючи на запитання, чи купував кожен із них підроблені товари та чи були ці покупки свідомими. Відповідно до отриманих даних: 25% опитаних упевнені, що ніколи не купували контрафактних товарів; 20% зізнались, що декілька разів купували підробки, але більше цього не робитимуть; 5% респондентів відповіли, що купують і надалі купуватимуть підроблені товари; не замислювались над цим питанням 50% учасників анкетування.

Що стосується «свідомості» покупок, то 4% респондентів робили свідомий вибір на користь підробок, не зважаючи на якість продукту; всього 1% задовольняє якість фальсифікату, і вони свідомо обирають підробки; 70 % несвідомо купували фальсифіковану продукцію, бо сплутали її з оригіналом і лише згодом зрозуміли, що стали власниками підробки; а 25 % опитаних мали власну думку, щодо контрафакту.

8

Доцент кафедри галузевих юридичних дисциплін НПУ імені М. П. Драгоманова Леся Дубчак подякувала компанії «Пахаренко і партнери» та УАПП за проведення ось таких просвітницьких акцій, під час яких студенти здобули не тільки нові знання у сфері захисту прав інтелектуальної власності, але й цінні поради для повсякденного життя.

На згадку про зустріч всі охочі отримали пам’ятні сувеніри з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» («I Buy Real! I Don’t Buy Fakes!»).

13

« Повернутись до списку новин