Гаряча лінія

Зустріч членів АСС Ukraine з ДМСУ

Сьогодні, 21 серпня відбулася зустріч членів АСС Ukraine, яка є найбільшою палатою серед Американських торговельних палат у Європі, та командою представників центрального апарату Державної митної служби України під головуванням заступника Голови ДМСУ Владислава Суворова.

Модератором заходу виступила  віце-президент АСС Ukraine Тетяна Прокопчук.

На заході серед інших питань були розглянуті питання, які стосувались діяльності митниці щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності в контексті боротьби із контрафактними товарами.

Спікером заходу, яка висвітлила блок питань, присвячених боротьбі із контрафактною продукцією, виступила  Вероніка Березанська, керівник відділу реклами та зв’язків з громадськістю патентно-правої фірми Пахаренко та партнери. У своєму вступному слові Вероніка зазначила: «Головна мета правовласників — недопустити на ринок і знищити контрафактні товари, що порушують права інтелектуальної власності! Компанія «Пахаренко і партнери» має найбільшу в Україні практику захисту прав інтелектуальної власності на митниці в інтересах 66 компаній світових виробників відомих брендових товарів широкого вжитку і практика компанії ПІДТВЕРДЖУЄ, що Митний реєстр об’єктів прав інтелектуальної власності  ДМСУ ведеться, призупинення контрафактних товарів здійснюються, за що ВЕЛИКА ДЯКА усім митникам, з якими ми співпрацюємо у цьому напрямку. В той же час залишаються проблемні питання, які потребують вирішення».

Подальше обговорення було сфокусовано на запланованих ДМСУ заходах в цьому напрямку на цей та 2025 роки, строках їх практичної реалізації, які дозволили би затримувати саме великі партії контрафактних товарів. Для цього, на погляд правовласників, необхідно перевіряти УСІ товари, стосовно яких спрацювала система аналізу ризиків, на предмет порушення прав інтелектуальної власності (сьогодні нажаль товарна контрабанда знаходиться поза контролем щодо дотримання прав ІВ).  Щодо товарної контрабанди, то відповідь Оксани Пащенко, директора Департаменту нетарифного регулювання ДМСУ була такою: «коли затримується контрабанда, то складається адмінпротокол і справа йде до суду. У митниці не має підстав перевіряти на предмет порушення прав ІВ затриманий товар. Ми намагаємось в законопроекті 10411 врегулювати це питання».

БЕРЕЗАНСЬКА

Щодо включення в роботу щодо боротьби із контрафактним товаром митних постів усіх працюючих митниць, то Владислав Суворов підтвердив, що сьогодні в цьому напрямку працюють переважно Львівська, Київська, Одеська митниці і відповідний департамент ДМСУ прикладає зусилля, щоб виправити цю ситуацію.

Щодо питань, пов’язаних із цифровізацією роботи митних органів при призупиненнях, а саме створення та введення в експлуатацію програмно-інформаційного сервісу для правовласників щодо фіксації усіх дій при призупиненнях (який мав бути розроблений ще в 2020 році відповідно до наказу Мінфіну 09.06.2020  № 282) та перспектив впровадження в Україні системи COPIS як готового ІТ-інструменту ЄС та порталу захисту прав інтелектуальної власності IP-Enforcement Portal, то була оприлюднена така інформація. Заступник Голови ДМСУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олег Ніколайчук повідомив, що розробка окремого програмно-інформаційного сервісу для правовласників щодо фіксації усіх дій при призупиненнях не ведеться, бо ДМСУ зосереджені над роботою щодо офіційного чат-боту з цих питань, можливо це буде в квітні 2025 року.

Щодо впровадження COPIS як готового ІТ-інструменту ЄС в Україні, то за словамиВладислава Суворова доступ до цього інструменту українські митники отримають лише, коли Україна вступить в ЕС.

Щодо IP-Enforcement Portal то, за словами Оксани Пащенко, ЕС пообіцяв ДМСУ дати доступ до порталу в січні 2025 року.

Підсумовуючи обговорення захисту прав інтелектуальної власності в контексті боротьби із контрафактними товарами Владислав Суворов підтримав ініціативу Оксани Пащенко активізувати включення членами АСС Ukraine до Митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності  своєї інтелектуальної власності, і з цією метою домовився  із Тетяною Прокопчук провести окрему зустріч ДМСУ та членів палати, присвячену обговоренню питань сприяння захисту прав інтелектуальної власності митницею.

Компанія Пахаренко і партнери щиро дякує АСС Ukraine та ДМСУ за організацію зустрічі, позитивний діалог та розраховує на подальшу співпрацю з метою вирішення усіх актуальних питань взаємодії правовласників і митниці в цьому та наступному роках.

« Повернутись до списку новин