Гаряча лінія

12 травня — Міжнародний день здоров’я рослин

У 2022 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, з метою підвищення загальної обізнаності про те, як турбота щодо здоров’я рослин може допомогти подолати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище, що сприятиме економічному розвитку кожної країни світу.

Цього року весь світ відзначатиме Міжнародний день здоров’я рослин під гаслом: «Здоров’я рослин для збереження довкілля».

Під егідою Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) та Міжнародної конвенції про захист рослин (IPPC) у всьому світі проходитимуть різноманітні акції, спрямовані на те, щоб долучити якомога більше людей до вирішення питання збереження здоров’я рослин, а саме надихнути їх на конкретні дії.

Всупереч російській агресії проти України територіальні органи Держпродспоживслужби та державні установи також долучаються до заходів, присвячених Міжнародному дню здоров’я рослин https://dpss.gov.ua/news/derzhprodspozhyvsluzhba-zaproshuie-pryiednatys-do-zakhodiv-prysviachenykh-mizhnarodnomu-dniu-zdorovia-roslyn

Крім цього, з нагоди дворіччя Міжнародного дня здоров’я рослин, за рекомендацією ІРРС, та з метою обізнаності дітей та молоді України щодо необхідності захисту рослин Держпродспоживслужба вперше проводить один із заходів під гаслом «Молодь: бережи рослини, бережи планету!». Інформаційні матеріали посібника «Здорові рослини, здорова планета» українською мовою розміщені на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби.  З англомовною версією можна ознайомитись тут.

Інші матеріали, присвячені Міжнародному дню здоров’я рослин, розміщені  на офіційному сайті FAO за посиланням https://www.fao.org/plant-health-day/en

Naughty dog with leash on ground  running  from his handler

« Повернутись до списку новин