Гаряча лінія

Аналитика Nielsen: бренди та звички сучасного покупця

Результати глобального дослідження, проведеного компанією Nielsen, засвідчують, що 42% респондентам у світі подобається пробувати нові продукти і практично половина з них (49%) обирають перевірені продукти і бренди, але іноді готові пробувати й нове.

Інтерес до нових брендів викликаний, зокрема, зростанням рівня доходів споживачів на ринках, що розвиваються. Саме це знизило суб’єктивний бар’єр до придбання новинки, зазначається у дослідженні.

«Ризики для брендів ніколи не були такі великі, як сьогодні, коли переважна більшість споживачів відкрита до новинок», – заявив Джо Елліс, перший віце-президент із дослідження споживачів Nielsen.

Він пояснює це так званим Amazon-ефектом, який розширює вибір і підвищує обізнаність у цінах, і навіть більше.

«У Китаї в додатку WeChat існують цілі групи з “полювання” за знижками, або навіть посередництво у вигідних покупках. У Великобританії доставка “до дверей” свіжих продуктів “noname” здійснюється за цінами, що не поступаються цінам супермаркетів. Це стосується також традиційного роздробу, що намагається знайти способи збереження рентабельності в світі, де доставка в будинок підриває маржу», – пояснив він.

У розрізі країн, найбільш схильні до частого перемикання між брендами жителі Південно-Східної Азії – 47% готові міняти бренди або пробувати новинки; за ними йдуть жителі Африки, країн Перської затоки (45%) і Латинської Америки (42%).

Менш схильні до зміни брендів – жителі Північної Америки і Європи (36% і 33% відповідно).

Українські покупці переважно схожі на своїх західноєвропейського сусідів.

«Доля покупців, які активно пробують новинки, – 27%. Проте, зараз, як ніколи, українські покупці насолоджуються багатим асортиментом товарів: кожен 2-й опитаний нами українець підтвердив, що йому доступний більш широкий вибір брендів у порівнянні з п’ятьма роками тому. І це те, що швидше ріднить нас із іншими Східноєвропейський країнами», – вважають у Nielsen.

Водночас український покупець залишається чутливим до ціни, зазначається у звіті.

«Тому не дивно, що Україна знаходиться в ТОП-10 країн, для яких гарне співвідношення ціни і якості є вирішальним при перемиканні між брендами або при виборі нових продуктів», – йдеться у результатах дослідження.

Глобальне дослідження Nielsen охоплює понад 30 тис. користувачів Інтернету в 64-х країнах. Опитування являє собою інтернет-анкету, час заповнення якої близько 30 хвилин. Опитування має квоти на основі віку та статі для кожної країни. Дані квоти перевіряються DataScience на рівні країни.

Джерело інформації «Економічна правда»: https://www.epravda.com.ua/news/2019/08/15/650628/?fbclid=IwAR0WDafTLxTnSPiyAzOdUIActvk0am98Ub0-G2fmiBLRGl47QNT8x7n4vPE

« Повернутись до списку новин